Menu Zamknij

Pomoc dla Ukrainy

Pomoc dla Ukrainy możemy okazywać:

Modląc się o pokój na świecie, zwłaszcza na Ukrainie (codziennie w tej intencji odmawiamy Różaniec o godz. 14:00 w dolnym kościele) 
Pamiętajmy w modlitwie o tych co polegli broniąc swych rodzin i Ojczyzny.

Ofiarując w tej intencji post (możemy to uczynić w Środę Popielcową, w piątek).

Składając dary rzeczowe: materiały opatrunkowe, opatrunki uciskowe, opatrunki hemostatyczne, gazy, bandaże, opatrunki hydrożelowe, octanisept, kwas traneksamowy, ketonal, sól fizjologiczna, sterofundin, gelaspan, PWE, plasmolyte, roztwór Ringera, strzykawki różnych rozmiarów, oprócz insulinowek adrenalina / noradrenalina, ondasetron, magnezja, naloxon, nimesyl, stripy, leki przeciwwirusowe, leki rozrzedzające wydzielinę, leki odkrztuszające, dopamina, gidazepam, captopril, węflony różnych rozmiarów ( różowe, zielone, niebieskie)koce, śpiwory, karimaty, ręczniki, pościel, nici chirurgiczne, wodę pitną, żywność długoterminową, środki higieniczne, środki czystości, pampersy. Wymienione rzeczy można przynieść i złożyć w niedzielę. Wolontariusze będą odbierali rzeczy w sali nr 6 w godz. od 7:30 do 20:00.

Składając ofiary na składkę w Środę Popielcową podczas Mszy św.  lub poprzez ofiaromat (zebrane środki w całości przekazane będą na Caritas Ukraina)