Menu Zamknij

Ogłoszenia na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim – 02.01.2022 r.

Dziś pierwsza Niedziela miesiąca, po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. od 8:00 do 15:00.

W poniedziałek o godz. 19:00 Msza św. i czuwanie Żywego Różańca.

We wtorek w godz. od 15:00 do 17:00 pani mecenas udziela telefonicznie bezpłatnie porad prawnych (tel. 601983672). Pani mecenas dziękujemy za pomoc i życzliwość. Po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej w sali u źródła.

W środę o godz. 17:15 zapraszamy na Różaniec w intencji beatyfikacji Polskich Sług Bożych.

W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego, Światowy Dzień Misyjny, Msze św. według porządku niedzielnego, podczas których poświęcimy kredę i kadzidło. O godz. 13:00 Msza św. w intencji wspólnot parafialnych. Po Mszy św. krótkie kolędowanie w górnym kościele. Serdecznie zapraszamy.

W Uroczystość Trzech Króli Zespół Charytatywny będzie rozprowadzał kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są dzieci z naszej parafii; między innymi na rehabilitację ortoptyczną wzroku dziecka, które traci wzrok i na wózek inwalidzki dla młodego chłopca. Za składane ofiary na te cele składamy serdeczne Bóg zapłać.   

W piątek o godz.15:00 zapraszamy na Mszę św. wynagradzającą NSPJ. Możliwość spowiedzi od godz. 15:00 do 18:00. O godz. 16:00 Msza św. dla praktykujących pierwsze piątki miesiąca. O godz. 19:00 zapraszamy małżeństwa na spotkanie formacyjne Wspólnoty „Kana”. Spotkania są w sali u źródła.

W sobotę Msza św. o godz. 18:00 wyjątkowo w dolnym kościele. O godz. 19:00 zapraszamy do górnego kościoła na Koncert Kolęd Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Spotkanie będzie okazją do przedłużenia radosnego klimatu Świąt i przypomnienia sobie zapomnianych zwrotek kolęd. W trakcie wydarzenia wystąpią:
Lidia Jazgar – prowadzenie
Magda Niedbała-Solarz – mezzosopran
Piotr Kwinta – baryton
Tomasz Chmiel – dyrygent, aranżacje
Chór Gaudium Parafii Bożego Miłosierdzia w Brzesku (przygotowanie Iwona Mikołajek)
Bocheński Chór Kameralny Salt Singers Miejskiego Domu Kultury w Bochni (przygotowanie Maciej Kozłowski)
Chór Dominanta Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (przygotowanie Małgorzata Langer-Król)
Krakowska Młoda Filharmonia Orkiestra Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie
Dodatkowo, podczas koncertu będziemy kwestować na rzecz Hospicjum Św. Łazarza. Koncert poprowadzi Lidia Jazgar.
Kolędowanie odbywa się w ramach istniejącego już siedemnaście lat cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!. Nowohuckie spotkania są doskonałą okazją zaprezentowania ciekawej historii nowohuckich dzielnic i bogatej oferty kulturalnej proponowanej przez Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta. Dyrektorem artystycznym cyklu jest Lidia Jazgar.

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Obowiązują wejściówki, które będzie można odebrać w Dziale Imprez i Promocji Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a)

Kancelaria otwarta tylko w poniedziałek i w środę w godz. od 8:00 do 9:00 i od godz. 16:00 do 18:00. W piątek kancelaria czynna rano od godz. 8:00 do 9:00. Po południu kancelaria nieczynna. 

W kwestiach uzależnień możemy kontaktować się pod numerem telefonu (pani Zofia tel. 511 774 748; pan Andrzej tel. 728 393 033)

Kolęda – wizyta Duszpasterska, ma charakter podobny jak rok temu. O godz. 18:00 na uroczystą Eucharystię ze szczególnym błogosławieństwem dla domu i rodziny Najświętszym Sakramentem zapraszamy:

W poniedziałek rodziny z osiedla Tysiąclecia z bloku: 7, 32, 34, 51, 52.

We wtorek rodziny z osiedla Tysiąclecia z bloku: 19, 35, 36, 53, 54

W środę rodziny z osiedla Tysiąclecia z bloku: 60, 21, 22, 55, 56.

W piątek rodziny z osiedla Tysiąclecia z bloku: 8, 16, 59, 61, 62, 63.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „WPIS”, „Miłujcie się” dla dzieci „Mały Gość”, „Tęcza”.

Za składane ofiary na utrzymanie naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Lucyna Popławska (lat 60)

+ Mieczysław Wójcik (lat 89)

+ Krystyna Wrzodek (lat 69)

+ Piotr Czerwicki (lat 56)

+ Wiesława Bobka (lat 74)

+ Władysław Jaśko (lat 83) 

+ Adam Dębiński (lat 85)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…