Menu Zamknij

Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu – 28.11.2021 r.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu. W tym czasie przygotowania na Narodzenie Pana Jezusa podejmujemy różnorakie wyrzeczenia. Prosimy aby wśród nich nie zabrakło abstynencji od napojów alkoholowych, podjętej w intencji: wynagrodzenia Bogu za grzechy pijaństwa oraz uproszenia trzeźwości naszym bliskim i wszystkim cierpiącym z powodu licznych uzależnień w całej ojczyźnie. Gorąco zachęcamy do wpisania podjętego postanowienia – naszego daru miłości i wynagrodzenia – w Parafialnej Księdze Trzeźwości, która wystawiona jest po każdej Mszy św. przed ołtarzem św. Jana Chrzciciela.

Rekolekcje adwentowe prowadzi Ks. Jakub.

Zachęcamy do korzystania z Adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. od 8:00 do 15:00.

Zapraszamy na Roraty, które są w tygodniu o godz. 6:00 dla młodzieży i dorosłych, a o godz. 17:00 dla dzieci w dolnym kościele.

W poniedziałek o godz. 19:00 Oaza zaprasza na uwielbienie do dolnego kościoła, a także na spotkania formacyjne młodzieży w piątek o godz. 19:00.

We wtorek święto św. Andrzeja, apostoła. Z okazji imienin ks. Proboszczowi składamy serdeczne życzenia. Niech dobry Bóg błogosławi, a Matka Najświętsza i św. Andrzej mają w swojej opiece. O godz. 17:00 Msza św. roratnia i błogosławieństwo medalików dla dzieci pierwszokomunijnych w górnym kościele. O godz. 19:00 katechezy dla dorosłych i młodzieży. Katechezy odbywają się w dolnym kościele we wtorki i czwartki.

W środę o godz. 17:15 Różaniec w intencji Ojczyzny i o beatyfikację ks. Józefa Kurzeji i Pauliny Jaricot.

W czwartek po Mszy św. o godz. 15.00 Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu, Godzinę Świętą oraz Różaniec w intencji kapłanów, nowych powołania kapłańskich i zakonnych. O godz. 17:00 roraty w górnym kościele. Spowiedź przed pierwszym piątkiem od godz. 17:30. O godz. 18:00 w dolnym kościele Msza św. w intencji Ojczyzny. W sposób szczególny wspominać będziemy wszystkie ofiary wprowadzonego przed 40-tu laty w Polsce Stanu Wojennego. Po Mszy św. okolicznościowy koncert.

W piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Możliwość spowiedzi z racji I piątku od godz. 15:00 do 18:00.

W sobotę Msza św. o godz. 7:30 w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP, oraz w intencji dzieci poczętych oraz ich rodziców. Po Mszy św. Różaniec, na który serdecznie zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci z Kółka Różańcowego. Od godz. 9:00 odwiedzimy chętnych chorych, by mogli skorzystać ze spowiedzi i Komunii Świętej przedświątecznej. Zapisy do piątku w kancelarii lub w zakrystii.

Adwentowy Dzień Skupienia dla osób żyjących w niesakramentalnych związkach małżeńskich, odbędzie się w sobotę 4 grudnia o godz. 16:00 w kościele Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Na Wzgórzach Krzesławickich.

Świece Caritas na stół wigilijny są do nabycia w niedzielę po każdej Mszy św. i codziennie po roratach przy wyjściach z kościoła. Kupując świecę wspieramy osoby niepełnosprawne z naszej Wspólnoty Parafialnej – „HEPUSIE”.

Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny są do nabycia w niedzielę po każdej Mszy św. w sali nr 12, a w tygodniu w kiosku parafialnym.

Duszpasterstwo Przedsiębiorców „Talent” zaprasza 5 grudnia o godz. 10:30 na pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

W dniach 3-4 grudnia nasza parafia weźmie udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności organizowanej przez Caritas – Polska. W Zbiórce wezmą udział wolontariusze z naszych szkół, młodzież oazowa i lektorzy. Zbiórka będzie przeprowadzona w następujących sklepach: „Biedronka” – os. Bohaterów Września i Oświecenia „ZIKO” – os. Piastów, „Lewiatan” – os. Złotego Wieku 14, „Lewiatan” – os. Złotego Wieku 19/20, „Lewiatan” – os. Tysiąclecia 15. Zachęcamy do włączenia się w tą akcję pomocy ludziom potrzebującym pomocy i wsparcia.

Kancelaria otwarta w poniedziałek, w środę w godz. od 8:00 do 9:00 i od 16:00 do 18:00. W piątek kancelaria czynna tylko rano od 8:00 do 9:00.

Zachęcamy do nabywania kalendarza parafialnego na rok 2022. Ofiary składane za kalendarze przeznaczone są dla Służby Liturgicznej.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „WPIS”, „Miłujcie się”, „Głos o. Pio” dla dzieci „Mały Gość”, „Tęcza” i „Staś”.

Za składane ofiary na utrzymanie naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Eugeniusz Broczkowski (lat 77)

+ Leokadia Grochowska (lat 71)

+ Julian Kumorek (lat 84)

+ Tadeusz Polak (lat 73)

+ Iwona Hady (lat 59)

+ Krystyna Krawczyk (lat 75)

+ Tadeusz Mordarski (lat 75)

+ Arkadiusz Kula (lat 59)

+ Albert Łachut

+ Krzysztof Filipek (lat 56)

+ Czesław Rogóż (lat 88)

+ Jan Woźniczka (lat 76)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…