Menu Zamknij

Ogłoszenia na XXVI Niedzielę Zwykłą – 26.09.2021 r.

Dziś Ksiądz Damian obchodzi imieniny z tej okazji życzymy Mu Bożego bł. opieki MB i darów Ducha Świętego w posłudze kapłańskiej.

Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. od 8:00 do 15:00.

W poniedziałek wspomnienie św. Wincentego ǎ Paulo, Podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy się modlić o trzeźwość w rodzinach naszej parafii i ojczyzny. Po Mszy św. w sali nr 9 spotkanie o tematyce trzeźwościowej. Spotkania są otwarte – serdecznie zapraszamy.

We wtorek wspomnienie św. Wacława, męczennika. W godz. od 15:00 do 17:00 pani mecenas udziela telefonicznie bezpłatnie porad prawnych 601983672. Pani mecenas dziękujemy za pomoc i życzliwość.

W środę święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

W czwartek wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła. Arcybractwo Straży Honorowej zaprasza do dolnego kościoła na Msze św. o godz. 15:00 połączoną z adoracją Najświętszego Sakramentu, Godziną Świętą oraz Różańcem za kapłanów i modlitwą o nowe powołania do służby w kościele. O godz. 17:00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. poświęcenie i rozdanie Różańców. Możliwość spowiedzi od godz. 17:30.

W piątek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. O godz.15:00 w dolnym kościele Msza św. wynagradzająca NSPJ. Spowiedź od godz. 15:00 do 18:00. O godz. 16:00 Msza św. dla praktykujących pierwsze piątki miesiąca. O godz. 17:30 rozpoczęcie Nabożeństw Różańcowych. Po Mszy św. spotkanie formacyjne Ks. Kuba zaprasza wszystkich młodych.

Nabożeństwa Różańcowe w naszej parafii w tygodniu będą o godz. 8:00 i 17:30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17:00. 

W sobotę wspomnienie św. Aniołów Stróżów. O 7:30 Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP, oraz w intencji dzieci poczętych oraz ich rodziców. Po Mszy św. Różaniec, na który wszystkich zapraszamy. Odwiedziny chorych od godz. 9:00. Chorych prosimy zgłaszać do piątku w zakrystii lub w kancelarii.

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i w środę w godz. 8:00 do 9:00 i od 16:00 do 18:00. W piątek kancelaria czynna tylko rano od 8:00 do 9:00.

Nocne Czuwanie w Częstochowie z 29 na 30 października. Zapisy w niedzielę po Mszy św. o 8:00 i 9:30 oraz w środę po nowennie w sali nr 12.

Oaza zaprasza na wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu do dolnego kościoła w poniedziałek 4 października na godz. 19:00.

Od 4 października w kancelarii parafialnej będzie można zamawiać Msze św. na rok 2022. Intencje będziemy przyjmowali wyłącznie w czasie otwarcia kancelarii czyli w poniedziałek, w środę i w piątek w godz. od 8:00 do 9:00 i od 16:00 do 18:00.

10 października będziemy przeżywać Uroczystość odpustową ku czci św. Maksymiliana. Kazania wygłosi ks. Kamil Szpilka.

Zapraszamy chętnych chłopców od klasy 3 do służeniu przy ołtarzu jako ministranci. Zapisy w zakrystii po Mszach św.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Głos o. Pio”, dla dzieci „Tęcza”, „Mały Gość”. 

Za składane ofiary na utrzymanie naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Jan Główka (lat 73)

+ Mieczysława Jaskulska (lat 90)

+ Jan Fuja (lat 75)

+ Jolanta Siczyńska (lat 75)

+ Józefa Serkowska-Sroka (lat 85)

+ Danuta Fuja (lat 83)

+ Alfons Dziugan (lat 76)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…