Ogłoszenia na X Niedzielę Zwykłą – 06.06.2021 r.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca z okazji 100 rocznicy zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa po każdej Mszy św. podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu, odśpiewamy Litanię do NSPJ i odnowimy akt zawierzenia.

Przez cały tydzień, do piątku w ramach Oktawy Bożego Ciała, po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na procesję eucharystyczną wokół kościoła.

Nabożeństwo czerwcowe odprawiane jest w tygodniu po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17:00.

Zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. od 8:00 do 15:00. Oaza zaprasza na wspólne uwielbienie w poniedziałki od godz. 19:00 do 20:00 w dolnym kościele.

W poniedziałek o godz. 19:00 Msza św. i czuwanie Żywego Różańca.

We wtorek wspomnienie św. Jadwigi, królowej. W godz. od 15:00 do 17:00 Pani mecenas udziela telefonicznie bezpłatnie porad prawnych 601983672. Pani mecenas dziękujemy za pomoc i życzliwość.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Mszy św. o godz. 18:00 procesja eucharystyczna; z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu możemy zyskać odpust zupełny za odmówienie aktu zadośćuczynienia „O, Jezu najsłodszy”. Tekst dostępny na stronie parafialnej.

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9:30 błogosławieństwo nowych lektorów, o godz. 11:00 prymicje ks. Mateusza Hajduga, po Mszy św. o godz. 17:00 nabożeństwo Fatimskie.

W związku ze zbliżającym się Tygodniem Osób Niepełnosprawnych Środowiskowy Dom Samopomocy Przystanek Betlejem działający i niosący pomoc przy naszej Parafii już od ponad 20 lat będzie otwarty dla naszych Parafian w przyszłą niedzielę tj. 13 czerwca. Jednocześnie po każdej Mszy św. będzie rozprowadzana płyta z piosenkami nagranymi przez osoby niepełnosprawne naszego ośrodka wraz z krakowskimi artystami. Ofiara za płytę jest dobrowolna, a środki uzyskane w ten sposób posłużą dalszemu rozwojowi ośrodka.

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, w środę w godz. 8:00 do 9:00 i od 16:00 do 18:00. W piątek kancelaria czynna tylko rano od 8:00 do 9:00.

Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 11 lipca. Zapisy w sali nr 7. Również w Sali nr 7 można składać ofiary na Różę dla Matki Bożej.

Duszpasterstwo studentów i młodzieży pracującej zaprasza wszystkich chętnych, młodzież i małżonków na tygodniowe rekolekcje pod tytułem „Tydzień św. Józefa”. Rekolekcje rozpoczynają się od poniedziałku. Więcej informacji na plakatach.

W dniu 19 czerwca o godz. 10:00 serdecznie zapraszamy do dolnego kościoła na jubileusz 25-lecia założenia Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „WPIS”, „Miłujcie się”, „Głos o Pio” dla dzieci „Tęcza”, „Staś”.

Za ofiary składane na utrzymanie naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Za tydzień miód z Podobina.

+ Helena Styrna (lat 89)

+ Genewefa Rojek (lat 90)

+ Edward Kotuła (lat 93)

+ Krzysztof Kabat (lat 74)