Menu Zamknij

Ogłoszenia na Niedzielę Trójcy Świętej – 30.05.2021 r.

Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. od 8:00 do 15:00. Oaza zaprasza na wspólne uwielbienie w poniedziałki od godz. 19:00 do 20:00 w dolnym kościele.

W poniedziałek święto Nawiedzenia NMP, zakończenie nabożeństw majowych.

We wtorek wspomnienie św. Justyna, męczennika, rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. Od godz. 17:30 spowiedź dla bierzmowanych. W godz. od 15:00 do 17:00 Pani mecenas udziela telefonicznie bezpłatnie porad prawnych 601983672. Pani mecenas dziękujemy za pomoc i życzliwość.

W środę o godz. 16:00 Sakrament Bierzmowania, którego udzieli naszej młodzieży ks. bp Janusz Mastalski.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. są o godz.: 6:30; 8:00; 9:30; 11:00 (z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy); bezpośrednio po procesji (ok. godz. 14:00) oraz o godz. 17:00 i 19:00. Nie ma Mszy św. dziecięcej o godz. 10:30. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów oraz chłopców z dzwonkami. Przez cały tydzień, do czwartku włącznie, w ramach Oktawy Bożego Ciała, po Mszy św. o godz. 18.00 będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Prosimy podczas procesji zachować od siebie stosowne odległości.

W piątek spowiedź od godz. 15:00 do 18:00. O godz. 16:00 Msza św. dla dzieci i wszystkich praktykujących pierwsze piątki miesiąca.

W pierwszą sobota miesiąca na Mszy św. o godz. 7:30 będziemy się modlić w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP, oraz w intencji dzieci poczętych i ich rodzin. Po Mszy św. Różaniec, na który wszystkich zapraszamy. Od godz. 9:00 kapłani udadzą się do chorych z Komunią Świętą. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, w środę w godz. 8:00 do 9:00 i od 16:00 do 18:00. W piątek kancelaria czynna tylko rano ze względu na pierwszy piątek miesiąca.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę Żywego Różańca do Częstochowy. Wyjazd 5 czerwca o godz. 7:00. Zapisy dzisiaj po Mszy św. w zakrystii lub w sali nr 12, oraz w środę po nowennie.

Duszpasterstwo studentów i młodzieży pracującej zaprasza wszystkich chętnych, młodzież i małżonków na tygodniowe rekolekcje pod tytułem tydzień św. Józefa. Więcej informacji na plakatach.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „WPIS”, „Miłujcie się”, „Głos o Pio” dla dzieci „Tęcza”, „Staś”.

Za ofiary składane na utrzymanie naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Katarzyna Wilk (lat 99)

+ Bogumiła Michałek (lat 78)

+ Henryk Kapałka (lat 76)

+ Krystyna Derejska (lat 74)

+ Barbara Stolarska (lat 76)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…