Menu Zamknij

„Okruchy” Maksymiliana – 18.05.2021 r.

W czasie ostatniej wieczerzy Jezus podniósłszy oczy ku niebu, rzekł: „Ojcze, nadeszła godzina! Otocz swego Syna chwałą, aby Syn Ciebie nią otoczył i aby mocą władzy udzielonej Mu przez Ciebie nad każdym człowiekiem dał życie wieczne wszystkim tym, których Mu dałeś. A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa. Ja Ciebie otoczyłem chwałą na ziemi przez to, że wypełniłem dzieło, które Mi dałeś do wykonania. A teraz Ty, Ojcze, otocz Mnie u siebie tą chwałą, którą miałem u Ciebie pierwej, zanim świat powstał […]

Jak otoczyć Boga chwałą? Czy trzeba mnożyć nadzwyczajne modlitwy i godziny na nich spędzone…? Oddać Bogu chwałę możemy w najprostszy sposób – tak, jak to Jezus uczynił:” Ja Ciebie otoczyłem chwałą na ziemi przez to, że wypełniłem dzieło, które Mi dałeś do wykonania”.

Uwielbieniem Boga będzie wypełnienie obowiązków, praca, odpoczynek – zwykła codzienność, w której o Bogu pomyślę i którą mu ofiaruję. Nie nadzwyczajność, lecz zwyczajność mojej codzienności z Bogiem – to moja z Nim więź. To namiastka więzi Ojca i Syna – dwóch osób boskich – namiastka idealnej relacji opartej na miłości, ufności i wierności. To moja harmonia i pokój – odbicie Ich harmonii i pokoju.