Menu Zamknij

„Okruchy” Maksymiliana – 30.04.2021 r.

Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie!
Wierzę w Boga, ale nie w Kościół… Jak często możemy w dzisiejszych czasach to usłyszeć. Ale przełóżmy to na słowa Ewangelii. Wierzę w Boga, ale nie w Ciebie Panie Jezu. Pan Jezus, przybywając tutaj na ziemię, zbudował na Piotrze Kościół. Trwa on do teraz. Skąd więc może brać się takie podejście? Często z lenistwa. Większość z nas miała kiedyś kryzys wiary. Jaka była tego dokładna przyczyna? Zastanawialiście się kiedyś? Co u was sprawiło, że byliście wierzącymi w Boga, ale nie w Kościół? Nikogo nie oceniajmy pochopnie. Chwile słabości może mieć każdy. Jednak Pan Jezus jest drogą, prawdą i życiem. Po to zbudował Kościół na Piotrze (człowieku grzesznym, mającym pokusy i słabości jak każdy z nas), abyśmy mogli mieć możliwość zbawienia.