Menu Zamknij

„Okruchy” Maksymiliana – 27.04.2021 r.

„Dokąd będziesz nas trzymał w niepewności? Jeśli jesteś Mesjaszem, powiedz nam otwarcie”. Rzekł do nich Jezus: „Powiedziałem wam, a nie wierzycie. Czyny, których dokonuję w imię mojego Ojca, świadczą o Mnie. Ale wy nie wierzycie…”

W czytaniach ostatnich dni dominuje wątek Pasterza i owiec, które Go znają i dają Mu się prowadzić. To wzajemne rozpoznanie jest gwarancją najlepszej opieki oraz spokoju ducha.

Dziś jednak porusza niepokój, brak ukojenia, niepewność i niezaspokojenie owiec, które nie dowierzają głosowi Pasterza. Obraz Żydów to wizja egzystencji tych, którzy mimo słów zapewnienia i cudów na potwierdzenie, nie chcą uwierzyć Mesjaszowi, a ich życie staje się pełne udręki i obaw. Wiara to łaska, dar Ducha Świętego. Ale blokuje ją brak elementu zgody Żydów. Jezus powtarza: mówiłem, czyny świadczą o mnie, ale wy nie wierzycie. Co więcej może zrobić? Tak dawniej, jak i dziś czekać na krok odwagi, na minimum współpracy i zaufania.