Menu Zamknij

Komunikat na Wielki Czwartek

Kochani!! Od jutra rozpoczynamy Triduum Paschalne. W związku z tym mamy kilka ważnych informacji.

Uroczystości będą sprawowane przed Kościołem o godz. 18:00, tak jak w Uroczystość Bożego Ciała. Całe Triduum Paschalne będzie transmitowane przez YouTube na Naszej stronie parafialnej i na Facebooku. Miejsca w Kościele prosimy pozostawić dla osób starszych, którzy mogą wejść do świątyni tylko od osiedla Tysiąclecia zachowując stosowne odległości. Pozostałe wejścia będą zamknięte. Wszystkich pozostałych wiernych, którzy chcą z nami przeżywać te dni, prosimy o uczestnictwo w liturgii i ustawianie się wokół kościoła zachowując od siebie odpowiedni dystans. Księdzu proboszczowi udało się załatwić trochę krzeseł, będą też wystawione ławki dla rodzin. Kto z Państwa może przynieść własne krzesła by na nich siedzieć, to o to prosimy. Nie wiadomo jaka będzie pogoda dlatego prosimy o stosowne ubranie się i zabranie peleryn lub parasoli. Przypominamy o maskach. Komunia święta będzie udzielana do ust przez kapłanów. Szafarze będą rozdawać Komunię świętą na rękę. Prosimy zachowywać odległości i ustawić się we właściwej kolejce. Będziemy na bieżąco podawać informacje na poszczególne dni, prosimy o ich śledzenie.