Menu Zamknij

„Okruchy” Maksymiliana – 23.03.2021 r.

Jezus powiedział do faryzeuszów: Ja odchodzę, a wy będziecie Mnie szukać i w grzechu swoim pomrzecie […]
Czytamy dziś o jeszcze jednej próbie Chrystusa wyjaśnienia faryzeuszom kim On jest. Padają wymowne słowa: Przede wszystkim po cóż jeszcze do was mówię? Bo Jezus mówił, tłumaczył, czynił cuda i znaki…a oni i tak są zatwardziali, nie chcą w poznaniu Go zmieniać swojej ziemskiej tradycyjnej perspektywy. To tak jak my dziś wielekroć nie chcemy wychodzić ze swojej strefy komfortu – gdy ktoś czegoś od nas oczekuje, gdy zdarza się zmiana w naszej wygodnej codzienności. Ale w życiu wedle Chrystusa nie ma stagnacji i nie może być zawsze takich samych dni. Trzeba być do dyspozycji oraz zatroszczyć się o zbawienie. Nie szukać jedynie wygody i chwały doczesnej jak faryzeusze, by i nami Jezus się nie zniechęcił.