Menu Zamknij

„Okruchy” Maksymiliana – 19.03.2021 r.

Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: „Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów”.

Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański.

Dzisiejsza Ewangelia przedstawia nam sylwetkę świętego Józefa. Tym razem chciałbym się skupić na jego oddaniu woli Bożej. Zaraz po zaślubinach Maryi, Józef nawet jeszcze nie zamieszkując z nią, usłyszał, że jest ona brzemienna za sprawą Ducha Świętego. Józef szukając drogi wyjścia być może podjąłby złą decyzję. Jednak anioł przemówił do niego. Czasami mamy takie sytuacje, gdy coś mówi nam, że możemy zrobić coś inaczej, postąpić lepiej, nie krzywdzić, przestać krzyczeć, przestać pić. To są dla nas drogowskazy. Józef odważył się i posłuchał. Domyślam się, że nie było mu łatwo zrobić coś na przekór swojemu instynktowi, w dodatku, że było to w formie snu. Nie bójmy się, otwórzmy się by słuchać, co w życiu codziennym ma nam do powiedzenia Pan Bóg. Życie w Chrystusie nie zaczyna się w niedziele przed mszą i kończy po niej. Trwajmy w wierze, żyjmy Słowem Bożym.

 

Przypominamy, że z racji Uroczystości św. Józefa dziś nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.