Menu Zamknij

Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkiego Postu – 13.03.2021 r.

Dziś po Mszy św. o godz. 17:00 litania do św. Maksymiliana patrona naszej parafii. O godz. 18:00 w dolnym kościele „Droga Krzyżowa wyśpiewana poezją”. Serdecznie zapraszamy.  

Parafia św. Wojciecha w Pobiedniku Małym składa serdeczne podziękowania za złożone ofiary na remont ich kościoła.

Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00. Kazania pasyjne głosi ks. Damian. Serdecznie zapraszamy.

Jałmużnę wielkopostną na Chleb św. Antoniego” możemy składać do ofiaromatu. Zebrane środki przeznaczone będą Zespołowi Charytatywnemu, który przeznaczy je dla ludzi najbardziej potrzebujących z naszej parafii.  

Oaza Dzieci Bożych serdecznie zaprasza na scholę na niedzielne Msze św. o godz. 11:00. Próba scholi zaczyna się o godz. 9:30 w sali nr 10.

Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. od 8:00 do 15:00. Oaza zaprasza na wspólne uwielbienie w poniedziałki od godz. 20:00 do 21:00 w dolnym kościele.

We wtorek o godz. 18:30 spotkanie dla osób, które zapisały się na pielgrzymkę do Chorwacji. Spotkanie odbędzie się w dolnym kościele.

W godz. od 15:00 do 17:00 Pani mecenas udziela telefonicznie bezpłatnie porad prawnych 601983672. Pani mecenas bardzo dziękujemy za pomoc i życzliwość.

W środę na Mszy św. o godz. 18:00 poświęcenie książeczek dla dzieci I komunijnych.

W czwartek o godz. 18:00 zapraszamy do dolnego kościoła na Mszę św. w intencji wyniesienia na ołtarze naszego Sługi Bożego ks. Józefa Kurzeji oraz w intencji ks. prałata Józefa Łuszczka z okazji imienin.

W piątek Uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP. Jest to dzień imienin naszego ks. prałata Józefa pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach. Z tej okazji już dziś składamy Mu najserdeczniejsze życzenia. Życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia, opieki MB i św. Józefa w Jego dalszej posłudze kapłańskiej. Nabożeństwo drogi krzyżowej: dla dorosłych o godz. 8:00 i 17:00; dzieci o godz. 16:00; młodzieży pracującej i studentów o godz. 18:45.

We wszystkie piątki Wielkiego Postu za pobożne odmówienie po Komunii św. modlitwy „Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu” przed wizerunkiem Jezusa Chrystusa Ukrzyżowanego można uzyskać odpust zupełny. Tekst modlitwy znajdziemy na stronie parafialnej. Odpust zupełny możemy zyskać za pobożne odprawienie drogi krzyżowej, a także udział w Gorzkich Żalach.  

Za tydzień rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne które poprowadzi ks. Krzysztof Białowąs. Program rekolekcji znajdziemy w śladzie i na stronie parafii. Składka w przyszłą niedziele przeznaczona jest na sprzątanie kościoła i nowe inwestycje.

Zachęcamy do nabycia po Mszy św. paschalika  na stół wielkanocny. Dochód przeznaczony jest na działalność osób niepełnosprawnych „Hepusie”.  

Kancelaria otwarta w poniedziałek, w środę i w piątek w godz. od 8:00 do 9:00 i od 16:00 do 18:00.

Materiały dla uczniów z klas 6 znajdują się na stronie parafii w zakładce bierzmowanie.

W kościele są wystawione puszki, do których możemy składać ofiary na kwiaty do ciemnicy i Bożego Grobu. Za składane ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Koło Przyjaciół Radia Maryja przyjmuje pity do odliczenia 1% podatku na rzecz Fundacji Lux veritatis. Wszystkie informacje w sali nr 7 w niedzielę od godz. 9:00-11:00.  

Do chorych pójdziemy w sobotę 27 marca od godz. 9:00. Chorych można zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

Z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych zachęcamy do wcześniejszego korzystania z sakramentu spowiedzi. W tygodniu spowiadamy o godz. 6:30, 7:00, 7:30 i 18:00.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Małego Gościa”, „Miłujcie się”, „WPIS”. Jest jeszcze do nabycia miesięcznik parafialny „Ślad”, w którym znajdziemy program Rekolekcji Wielkopostnych, przeczytamy o św. Józefie człowieku zawierzenia,  znajdziemy komentarze do niedzielnych ewangelii.

Za ofiary składane na utrzymanie naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Maria Jarząbek (lat 91)

+ Barbara Trendota (lat 81)

+ Stanisława Kucharczyk (lat 74)

+ Anna Jędrzejczyk (lat 80)

+ Domicela Janczy (lat 96)

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…