Menu Zamknij

Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkiego Postu – 28.02.2021 r.

Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00. Kazania pasyjne głosi ks. Damian. Serdecznie zapraszamy.

Jałmużnę wielkopostną na Chleb św. Antoniego” możemy składać do ofiaromatu. Zebrane środki przeznaczone będą Zespołowi Charytatywnemu, który przeznaczy je dla ludzi najbardziej potrzebujących z naszej parafii.  

Oaza Dzieci Bożych serdecznie zaprasza na scholę na niedzielne Msze św. o godz. 11:00. Próba scholi zaczyna się o godz. 9:30 w sali nr 10.

Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. od 8:00 do 15:00. Oaza zaprasza na wspólne uwielbienie w poniedziałek od godz. 20:00 do 21:00 w dolnym kościele.

W poniedziałek o godz. 19:00 Msza św. i czuwanie Żywego Różańca.

We wtorek Po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej w sali nr. 8. Serdecznie zapraszamy. W godz. od 15:00 do 17:00 Pani mecenas udziela telefonicznie bezpłatnie porad prawnych 601983672. Pani mecenas bardzo dziękujemy za pomoc i życzliwość.

W czwartek święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej. Duszpasterstwo Ludzi Pracy i Szkoła Podstawowa 85 zaprasza o godz. 18:00 na Mszę św. w intencji Ojczyzny i śp. ks Kazimierza Jancarza. 

W środę wyjątkowo nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy będzie przed Mszą św. o godz. 17:30. O godz. 18:00 Msza św. w ramach pielgrzymowania do tzw. kościołów stacyjnych. Nabożeństwo stacyjne poprowadzi nasz metropolita ks. abp Marek Jędraszewski. Serdecznie zapraszamy.

W czwartek Arcybractwo Straży Honorowej zaprasza na Msze św. o godz. 15:00 połączoną z adoracją Najświętszego Sakramentu, Godziną Świętą oraz Różańcem za kapłanów i o nowe powołania do służby w kościele. O godz. 15:00 Msza św. wynagradzająca NSPJ. Spowiedź przed I piątkiem od godz. 17:30 w górnym kościele.

W piątek spowiedź od godz. 15:00 do 18:00. O godz. 16:00 Msza św. dla dzieci i wszystkich praktykujących pierwsze piątki miesiąca. Nabożeństwo drogi krzyżowej: dla dorosłych o godz. 8:00 i 17:00; młodzieży pracującej i studentów o godz. 18:45. O godz. 16:00 nie ma drogi krzyżowej dla dzieci.

We wszystkie piątki Wielkiego Postu za pobożne odmówienie po Komunii św. modlitwy „Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu” przed wizerunkiem Jezusa Chrystusa Ukrzyżowanego można uzyskać odpust zupełny. Tekst modlitwy znajdziemy na stronie parafialnej. Odpust zupełny możemy zyskać za pobożne odprawienie drogi krzyżowej, a także udział w Gorzkich Żalach.  

W sobotę na Mszy św. o godz. 7:30 będziemy modlić się w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP, oraz w intencji dzieci poczętych i ich rodzin. Po Mszy św. różaniec, na który wszystkich zapraszamy.

Szkoła Podstawowa nr 126 obchodzi jubileusz 50-lecia swego istnienia. Z tej racji zaprasza serdecznie wszystkich absolwentów, uczniów, sympatyków na wirtualny spacer po szkole. Szczegóły na folderach i stronie szkoły.

Za tydzień w niedzielę kazania będzie głosił ks. Przemysław Mardyła. Będziemy mogli wesprzeć jego parafię ofiarami do puszek na ocieplenie kościoła.  

W niedziele Wielkiego Postu po Mszach św. będzie można nabyć paschaliki na stół wielkanocny. Dochód przeznaczony jest na działalność osób niepełnosprawnych „Hepusie”.  

Kancelaria otwarta w poniedziałek i w środę w godz. od 8:00 do 9:00 i od 16:00 do 18:00. W piątek kancelaria otwarta tylko rano od 8:00 do 9:00.

W kościele są wystawione puszki, do których możemy składać ofiary na dekorację ciemnicy i Bożego Grobu. Za składane ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Koło Przyjaciół Radia Maryja przyjmuje pity do odliczenia 1% podatku na rzecz Fundacji Lux veritatis. Wszystkie informacje w sali nr 7 w niedzielę od godz. 9:00-11:00.  

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Małego Gościa”, „Miłujcie się”, „WPIS”. Za tydzień będzie można nabyć nasz miesięcznik parafialny „Ślad”.

Za ofiary składane na utrzymanie naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Krystyna Wejs (lat 70)

+ Józef Wolanin (lat 90)

+ Jerzy Kruszec (lat 82)

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…