Ogłoszenia na I Niedzielę Wielkiego Postu – 21.02.2021 r.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na sprzątanie kościoła i nowe inwestycje.

Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00. Kazania pasyjne głosił ks. Damian. Serdecznie zapraszamy.

Przed ołtarzem św. Jana Chrzciciela wystawiona jest Parafialna Księga Trzeźwości. Gorąco zachęcamy wszystkich do wpisu przyrzeczeń abstynencji od alkoholu. Podejmijmy to wyrzeczenie w intencji przebłagalnej za grzechy pijaństwa i dla uproszenia trzeźwości w rodzinach naszej parafii i Ojczyzny.

Jałmużnę wielkopostną na Chleb św. Antoniego” możemy składać do ofiaromatu. Zebrane środki przeznaczone będą Zespołowi Charytatywnemu, który przeznaczy je dla ludzi najbardziej potrzebujących z naszej parafii.

Oaza Dzieci Bożych serdecznie zaprasza na scholę na niedzielne Msze św. o godz. 11:00. Próba scholi zaczyna się o godz. 9:30 w sali nr 10.

Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. od 8:00 do 15:00. Oaza zaprasza na wspólne uwielbienie w poniedziałek od godz. 20:00 do 21:00 w dolnym kościele.

W poniedziałek święto Katedry św. Piotra, apostoła.

W każdy wtorek w godz. od 15:00 do 17:00 Pani mecenas udziela telefonicznie bezpłatnie porad prawnych 601983672. Bardzo dziękujemy za pomoc i życzliwość.

W środę o godz. 18:00 Msza św. z nabożeństwem do MB Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. spotkanie Maltańskiej Służby Medycznej w sali nr 6.

W piątek zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej: dzieci szkolne o godz. 16:00; dorosłych o godz. 8:00 i 17:00; młodzież pracującą i studentów o godz. 18:45.

We wszystkie piątki Wielkiego Postu za pobożne odmówienie po Komunii św. modlitwy „Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu” przed wizerunkiem Jezusa Chrystusa Ukrzyżowanego można uzyskać odpust zupełny. Tekst modlitwy znajdziemy na stronie parafialnej. Odpust zupełny możemy zyskać za pobożne odprawienie drogi krzyżowej, a także udział w Gorzkich Żalach.

Kancelaria otwarta w poniedziałek, w środę i w piątek w godz. od 8:00 do 9:00 i od 16:00 do 18:00.

Wszystkich młodych chcących włączyć się w śpiew podczas Triduum Paschalnego pan Tomasz zaprasza na próbę scholi w najbliższą środę (24 lutego) na godz. 20:00 do bunkra (sala nr 11).

W kościele są wystawione puszki, do których możemy składać ofiary na dekorację ciemnicy i Grobu Bożego. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Koło Przyjaciół Radia Maryja przyjmuje pity do odliczenia 1% podatku na rzecz Fundacji Lux veritatis. Wszystkie informacje w sali nr 7 w niedzielę od godz. 9:00-11:00.

W środę 3 marca w naszej parafii odbędzie się Msza św. o godz. 18:00 w ramach pielgrzymowania do tzw. kościołów stacyjnych. Nabożeństwo stacyjne poprowadzi nasz metropolita ks. abp Marek Jędraszewski. Serdecznie zapraszamy.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Głos o. Pio”, „Miłujcie się”, „WPIS”.

Za składane ofiary na utrzymanie naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dziś można nabyć miód z Podobina.

+ Konstanty Istrati (lat 85)

+ Józef Polański (lat 82)