Menu Zamknij

„Okruchy” Maksymiliana – 19.02.2021 r.

Po powrocie Jezusa z krainy Gadareńczyków podeszli do Niego uczniowie Jana i zapytali: «Dlaczego my i faryzeusze dużo pościmy, Twoi zaś uczniowie nie poszczą?»

Jezus im rzekł: «Czy goście weselni mogą się smucić, dopóki pan młody jest z nimi? Lecz przyjdzie czas, kiedy zabiorą im pana młodego, a wtedy będą pościć».

Jest początek Wielkiego Postu i Pan Jezus przychodzi do nas z pomysłem, nad czym podczas tego czasu pracować. Jak myślisz, jest to trudne zadanie? Pewnie, że tak. Droga do Najwyższego jest trudna. Czy będzie miało to odniesienie do Twojej sfery życia codziennego? Jak najbardziej. Pismo Święte jest tak inteligentne, że cały czas możemy wyciągać najlepsze wzorce. Pan Jezus naucza Nas. Spróbuj przez okres postu nie oceniać innych z góry, nie patrz na nich przez swój pryzmat. Nie wyciągaj wniosków pochopnie. Bo co możesz wiedzieć o drugim obcym człowieku? Pan Jezus daje nam taką propozycję. Wchodzisz w to?