Menu Zamknij

„Okruchy” Maksymiliana – 12.02.2021 r.

„Przyprowadzili Mu głuchoniemego i prosili Go, żeby położył na niego rękę. On wziął go na bok, z dala od tłumu, włożył palce w jego uszy i śliną dotknął mu języka; a spojrzawszy w niebo, westchnął i rzekł do niego: «Effatha», to znaczy: Otwórz się. Zaraz otworzyły się jego uszy, więzy języka się rozwiązały i mógł prawidłowo mówić”.
Słuchaj, aby mówić…
Dziś Pan Jezus przychodzi do nas z jasnym przekazem. Zamiast ciągle mówić – zacznijmy słuchać. Twórzmy bazę do tego, aby mówić poprzez słuchanie innych. Zatrzymajmy się na chwilę i zastanówmy się: Może jest ktoś, kto ma jakiś problem, kto mówił do nas, a my okazaliśmy się głusi? Być może ktoś potrzebuje pomocy, nakierowania na specjalistę lub choćby rozmowy. Może tym kimś jest twój mąż, żona? Może ma trudny czas w pracy i chciałby porozmawiać. A kiedy ostatnio rozmawiałeś dłużej ze swoją żoną o jej trudnej pracy, o oczekiwaniach? Może jesteś rodzicem i nie słuchasz co mają ci do powiedzenia twoje dzieci, może mają problemy, wstydzą się o czymś powiedzieć, bo jako rodzice nie zadbaliście dość wcześnie o dobre relacje. Drodzy Parafianie być może kapłani potrzebują rozmowy. Czasami błądzą jak każdy, popełniają błędy. Może też potrzebują rozmowy? Drodzy księża, czy potraficie słuchać swoich parafian? Słuchajmy siebie. Słuchajmy też, co Pan Jezus ma nam do powiedzenia…