Menu Zamknij

„Okruchy” Maksymiliana – 11.01.2021 r.

W dzisiejszym fragmencie Ewangelii wg św. Marka słyszymy przesłanie skierowane do każdego z nas: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Jednocześnie widzimy postawę powołania Apostołów, którzy od razu zostawili sieci rybackie i poszli za Jezusem. Od razu odpowiedzieli na Boże wezwanie, rozpoczynając od tej chwili całkowicie nowy styl życia – u boku Mistrza. Podobnie słowa Chrystusa, które są skierowane bezpośrednio do nas, a które nawołują do przemiany naszego życia, domagają się szybkiej, jednoznacznej, wiernej, szczerej i trwałej odpowiedzi, która nakieruje naszą egzystencję na drogę Ewangelii.

Zastanówmy się jak wygląda nasze codzienne nawracanie, czy podejmujemy prawdziwy trud i wytrwale dążymy do bliskości z Bogiem, czy też wolimy zignorować prośbę i zarazem wezwanie Jezusa?