Menu Zamknij

„Okruchy” Maksymiliana – 10.01.2021 r.

 „Ja chrzciłem was wodą, On zaś chrzcić was będzie Duchem Świętym”. 

Wspomnienie chrztu Pańskiego to dobra okazja, by docenić osobę i moc Ducha Św.

W chwili chrztu otwiera się dla nas niebo i Bóg, w słowach: „Ty jesteś moim Synem umiłowanym, w Tobie mam upodobanie”, potwierdza swoją miłość do nas. Tak jak Jezus otrzymujemy misję świadczenia o Bogu oraz pomoc w tej misji – Ducha Św. Natchnienie/łaska tego Ducha towarzyszyła Jezusowi od początku, była drogowskazem w ważnych momentach. Dla Jezusa ta wewnętrzna świadomość była największym oparciem aż po krzyż. I my zaprośmy Ducha św. do naszej codzienności, bo bez niego nic nie możemy, a przy jego wsparciu wszystko staje się realne.

Scena chrztu Pańskiego przypomina także, że nie „zapisałam się” do Kościoła, ale w chwili chrztu odmienił mnie Duch Święty, a Bóg wybrał na swoje dziecko i dziedzica. To zarazem zaszczyt i zadanie. Jak mu sprostać pokazuje Jezus. On przechodzi etapy, którymi my po nim zmierzamy. Oby był naszym wzorem, gdy przyjmuje chrzest, gdy słucha woli Boga, gdy cierpi, gdy miłuje braci, gdy dobrem za zło płaci…