Menu Zamknij

„Okruchy” Maksymiliana – 08.01.2021 r.

 „Wy dajcie im jeść”. Rzekli Mu: „Mamy pójść i za dwieście denarów kupić chleba, żeby im dać jeść?” On ich spytał: „Ile macie chlebów? Idźcie, zobaczcie !”

Dziś w Ewangelii Pan Jezus pokazuje Nam, jak jego miłość jest wielka. On nic nie musi. Pochyla się jednak nad owcami, które nie mają pasterza i daje im szanse. Nie robi tego jednak pod przymusem. Zaczynał ich nauczać, a oni go słuchali. Tak samo dzisiaj, Pan Jezus jest dostępny dla wszystkich. Jeśli tylko zaczniesz słuchać dobrowolnie jego nauczania. Gdy będziesz to robił zapewne zauważysz w swoim życiu cuda. Takie jak te, których doznał lud, który go słuchał. Czasami oczekujemy cudów w zamian za wiarę. Czy jednak nie powinno być odwrotnie? Wiara bezwarunkowa. Bez oczekiwań. Chociaż jesteśmy grzeszni, takowe mogą się pojawiać. Sam fakt, że Pan Jezus daje nam możliwość osiągnięcia zbawienia i bycia u jego boku, jest czymś najpiękniejszym. Gdy zaufamy mu bezgranicznie, to w naszym życiu nie będzie sytuacji bez wyjścia, nierozwiązanego problemu, bądź też niestabilności w naszym życiu. Czy bezgranicznie ufamy Panu Jezusowi i jego nauce? Czy potrafimy pomóc drugiemu bezinteresownie?