Menu Zamknij

„Okruchy” Maksymiliana – 07.01.2021 r.

Historia zna wiele przypadków rozmyślnego zagłuszania niewygodnej dla niektórych prawdy,  by wprowadzić chaos, dezorientować człowieka słabego, nieświadomego, chwiejnego, manipulować nim. Zapisała na swoich kartach wielu uzurpatorów praw, samozwańczych panów świata, dobrodziejów, rzekomo działających dla dobra ludzkości. A ponieważ historia lubi się powtarzać i w obecnym czasie mamy przesyt negowania tego co niewygodne, ograniczające swobodę, osaczania.

Jesteśmy  niczym ten lud siedzący w ciemności, który ujrzał światło wielkie.

Chrystus mówił osobiście do tego ludu: „Nawracajcie się, albowiem bliskie jest królestwo niebieskie”. Mówił  tak wieki całe, przez usta kolejnych pokoleń swoich uczniów. Mówi i teraz choć krzyczą, choć zagłuszają, wyśmiewają, kpią, krytykują, wytykają, podważają. Prawda jest  tylko jedna. Ewangelia Chrystusa jest wciąż żywa i nic, i nikt nie jest w stanie jej zagłuszyć. Dobra Nowina, obietnica zbawienia, królestwa bożego jest dla każdego. Ona leczy wszelkie choroby, niedoskonałości, słabości duszy i ciała. Jeden jest tylko Pan, a my częścią Jego Wielkiego Dzieła Odkupienia.

A Ty?  Wolisz kroczyć w ciemności, czy odważnie pójść za Światłością i głosić Dobrą Nowinę?