Ogłoszenia na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim – 03.01.2021 r.

Dziś pierwsza Niedziela miesiąca, po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. od 8:00 do 15:00 w dolnym Kościele.

W poniedziałek o godz. 19:00 Msza św. i czuwanie Żywego Różańca. Oaza wyjątkowo zaprasza na Mszę św. trydencką o godz. 19:00 w dolnym kościele zamiast adoracji.

W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego, Światowy Dzień Misyjny, Msze św. według porządku niedzielnego, podczas których poświęcimy kredę i kadzidło. Wolontariusze z Orszaku Trzech Króli będą zbierać do puszek ofiary na cele charytatywne. O godz. 13:00 Msza św. w intencji wspólnot parafialnych. Po Mszy św. krótkie kolędowanie w górnym kościele. Serdecznie zapraszamy.

Zespół Charytatywny prowadzi wiele akcji mających na celu pozyskiwanie środków na pomoc najbardziej potrzebującym z naszej parafii. Pomagamy ludziom żyjącym na skraju ubóstwa, ludziom starszym, dotkniętym ciężkimi chorobami, niepełnosprawnym, a także osobom starszym wychowującym niepełnosprawne dorosłe dzieci. Jedną z takich akcji charytatywnych jest rozprowadzanie kadzidła w Święto Trzech Króli. Zachęcamy gorąco do wsparcia tej inicjatywy przez nabycie u Zespołu Charytatywnego kadzidła.

W czwartek Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ zaprasza o godz. 15:00 na Mszę Św., Adorację Najświętszego Sakramentu, Różaniec w intencji kapłanów i nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego. Kazanie będzie głosił ks. Zbigniew z Kazachstanu. Po Mszy św. będzie można złożyć ofiary na misje.

Od 7 stycznia powracają cotygodniowe Msze św. trydenckie w czwartki o godz. 19:15.

Kancelaria otwarta w poniedziałek i w piątek  w godz. od 8:00 do 9:00 i od 16:00 do 18:00.

Kolęda – wizyta Duszpasterska, w tym roku ze względu na epidemię, ma inny charakter. Na Mszę św. o godz. 18:00 ze szczególnym błogosławieństwem dla domu i rodzin zapraszamy:

W poniedziałek rodziny z osiedla Tysiąclecia z bloków: 7, 32, 34, 51, 52.

We wtorek rodziny z osiedla Tysiąclecia z bloków: 19, 35, 36, 53, 54.

W czwartek rodziny z osiedla Tysiąclecia z bloków: 60, 21, 22, 55, 56.

W piątek rodziny z osiedla Tysiąclecia z bloków: 8, 16, 59, 61, 62, 63.

W zakrystii można nabyć płytę z kolędami Orawskiego Zespołu Muzycznego ARVA, który kolędował u nas w drugi dzień świat Bożego Narodzenia.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Echo Maryi”, „WPIS”, „Miłujcie się”, dla dzieci miesięcznik „Staś” i „Mały gość”.

Za składane ofiary na utrzymanie naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

+ Stanisław Korpet (lat 77)

+ Józef Włodarczyk (lat 81)

+ Irena Kopeć (lat 69)

+ Marta Obakiewicz (lat 74)