Menu Zamknij

„Okruchy” Maksymiliana – 01.01.2021 r.

Pan mówił do Mojżesza tymi słowami: Powiedz Aaronowi i jego synom: tak oto macie błogosławić Izraelitom. Powiecie im: Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem. Tak będą wzywać imienia mojego nad Izraelitami, a Ja im będę błogosławił.

Jak widać nie przypadkowo ta liturgia jest 1 stycznia. Dzisiaj jest pierwszy dzień Nowego Roku. Pan Bóg przychodzi z błogosławieństwem po globalnie trudnym dla wszystkich Nas czasie. Mówi tak samo, jak wtedy do Izraelitów. On wie, że być może 99 razy odrzucimy jego łaskę, błogosławieństwo. Ale to może ten rok jest czasem, w którym otworzysz serce na Pana Boga? Otworzysz je szerzej, bądź dopiero pierwszy raz dopuścisz działanie Pana w swoim życiu? To jest poziom miłości Pana Boga. Do końca czeka, otwarty na Ciebie, aby obdarzyć Cię pokojem. Jaki jest Twój plan rozwoju duchowego w Nowym Roku? Czy uchylimy mu drzwi do Siebie, wiedząc, że On czeka do końca i Nas nie skreśla?