Menu Zamknij

„Okruchy” Maksymiliana – 28.12.2020 r.

Wtedy Herod widząc, że go Mędrcy zawiedli, wpadł w straszny gniew. Posłał oprawców do Betlejem i całej okolicy i kazał pozabijać wszystkich chłopców w wieku do lat dwóch, stosownie do czasu, o którym się dowiedział od Mędrców.

Zarówno dzisiejsza ewangelia, jak i święto świętych młodzianków, ukazuje o nas dorosłych brutalną prawdę – to my DOROŚLI – krzywdzimy, psujemy, podnosimy rękę, niszczymy, zabijamy, deprawujemy – DZIECI.

Dlaczego to robimy?

Mi osobiście nasuwa się jedna odpowiedź: bo są czyste i niewinne.

Dlatego Jezus w Ewangelii Mateusza dosadnie podkreśla: „jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego”.

Warto dziś pomyśleć: Czy czystość i niewinność są mi znane i bliskie, czy też odległe i obce? Poznając odpowiedź, sam będę wiedział, czy wejdę do królestwa niebieskiego.