Menu Zamknij

Ogłoszenia na III Niedzielę Adwentu – 13.12.2020 r.

Dziś kończymy nasze rekolekcje adwentowe. Ks. Michałowi dziękujemy za ich podjęcie.

Zapraszamy do osobistej Adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. od 8:00 do 15:00 w dolnym Kościele. Oaza zaprasza na wspólne uwielbienie w poniedziałki od godz. 19:00 do 20:00 w dolnym kościele.

Zachęcamy do uczestnictwa w roratach, które są w tygodniu o godz. 6:00 dla młodzieży i dorosłych. O godz. 17:00 ks. Damian zaprasza na roraty dzieci do dolnego Kościoła.

W poniedziałek wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

W czwartek o godz. 18:00 Msza św.  w dolnym kościele w intencji wyniesienia na ołtarze Sługi Bożego ks. Józefa Kurzei. Polecajmy naszemu Słudze Bożemu troski i trudy naszego życia.

Przez cały adwent można nabywać świece – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Kupując świecę na stół wigilijny wspieramy osoby niepełnosprawne z naszej Wspólnoty Parafialnej – „HEPUSIE”, a także dzieci z rodzin ubogich, oraz rodziny poszkodowane przez wojnę w Syrii.

W niedziele po Mszy św., w sali nr 12, a w tygodniu rano po roratach w kiosku parafialnym można nabywać pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.

Oaza przy wejściach do kościoła rozprowadza sianko na stół wigilijny.

Zachęcamy do nabywania kalendarza parafialnego na rok 2021. Koszt wydruku kalendarza to 10 zł. Kalendarze można nabywać w kancelarii parafialnej, a także w zakrystii, po każdej Mszy św. Ofiary z kalendarzy przeznaczone są dla służby liturgicznej.

Kancelaria otwarta  w poniedziałek, w środę i w piątek w godz. od 8:00 do 9:00 i od 16:00 do 18:00.  

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Echo Maryi”, „Głos o. Pio”, dla dzieci miesięcznik „Staś” i „Tęcza”.

Za składane ofiary na utrzymanie naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień 20 grudnia składka przeznaczona jest na sprzątanie Kościoła i na przyszłe inwestycje.

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Chcemy każdemu dać szansę na spokojne skorzystanie z sakramentu spowiedzi. Dlatego spowiadamy w tygodniu o godz. 6:00, 7:00, 7:30, 17:00 (w dolnym kościele) i 18:00. Zachęcamy i prosimy, by w miarę możliwości korzystać wcześniej ze spowiedzi, by nie robić kolejek i mieć na uwadze, że nas spowiedników jest także mniej. Dlatego prosimy o wyrozumiałość. 

Kolęda – wizyta Duszpasterska, w tym roku ze względu na epidemię, będzie miała inny charakter. Otóż, od 28 grudnia br. Będziemy zapraszać na 18.00 na Eucharystię ze szczególnym błogosławieństwem dla domu i rodzin. Na stronie internetowej naszej Parafii zamieścimy harmonogram dla poszczególnych bloków. Zapraszamy na wspólne kolędowanie do Kościoła.

Za tydzień miód z Podobina.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Zdzisław Pytel (lat 87)

+ Bolesław Gancarz (lat 65)

+ Lucyna Czekaj (lat 60)

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…