Menu Zamknij

Ogłoszenia na II Niedzielę Adwentu – 06.12.2020 r.

Dziś przeżywamy w Kościele dzień mamy pierwszą niedzielę miesiąca. Ze względu na trwające w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które głosi dla nas ks. Michał, nie będzie po Mszy św. adoracji Najświętszego Sakramentu. 

Na osobiste spotkanie z Jezusem w Najświętszym Sakramencie zapraszamy od poniedziałku do soboty w godz. od 8:00 do 15:00 w dolnym Kościele. Oaza zaprasza na wspólne uwielbienie w poniedziałki od godz. 19:00 do 20:00 w dolnym kościele.

Zachęcamy do uczestnictwa w roratach, które są w tygodniu o godz. 6:00 dla młodzieży i dorosłych. O godz. 17:00 ks. Damian zaprasza na roraty dzieci do dolnego Kościoła.

W poniedziałek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. O godz. 19:00 czuwanie modlitewne Żywego Różańca.   

We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. są o godz. 6:00, 8:00, 9:30, 15:00, 17:00 (z poświęceniem medalików dla dzieci z klas trzecich) i o 19:00. Po Mszy św. o godz. 6.00 zachęcamy do wspólnego śpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Godzina łaski od godz. 12:00-13:00. Więcej informacji o tej wyjątkowej godzinie możemy przeczytać na stronie parafialnej. O godz. 18:00 Oaza zaprasza do dolnego kościoła na wspólną modlitwę Akatystem ku czci Bogurodzicy. 

W sobotę 12 grudnia od godz. 9:00 odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem. Chorych prosimy zgłaszać do piątku w zakrystii lub w kancelarii.  

Uczniowie z klas 7 przygotowanie do sakramentu bierzmowania będą kontynuować po powrocie do szkoły. Dla uczniów z klas 8 informacje i materiały do sakramentu bierzmowania zostaną udostępnione od poniedziałku na naszej stronie parafialnej.   

Przez cały adwent można nabywać świece – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Kupując świecę na stół wigilijny wspieramy osoby niepełnosprawne z naszej Wspólnoty Parafialnej – „HEPUSIE”, a także dzieci z rodzin ubogich, oraz rodziny poszkodowane przez wojnę w Syrii.

W niedziele po Mszy św., w sali nr 12, a w tygodniu rano po roratach w kiosku parafialnym można nabywać pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.

Oaza przy wejściach do kościoła rozprowadza sianko na stół wigilijny.

Zachęcamy do nabywania kalendarza parafialnego na rok 2021. Koszt wydruku kalendarza to 10 zł. Kalendarze można nabywać w kancelarii parafialnej, a także w zakrystii, po każdej Mszy św. Ofiary z kalendarzy przeznaczone są dla służby liturgicznej, na zakup strojów liturgicznych, remont i wyposażenie dla nich salki.

Kancelaria otwarta  w poniedziałek, w środę i w piątek w godz. od 8:00 do 9:00 i od 16:00 do 18:00.  

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „WPIS”, „Głos o. Pio”, „Szlachetne zdrowie”, dla dzieci „Mały Gość”, miesięcznik „Staś” i „Tęcza”.

Za składane ofiary na utrzymanie naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Chcemy każdemu dać szansę na spokojne skorzystanie z sakramentu spowiedzi. Dlatego spowiadamy w tygodniu o godz. 6:00, 7:00, 7:30, 17:00 (w dolnym kościele) i 18:00. Zachęcamy i prosimy, by w miarę możliwości korzystać wcześniej ze spowiedzi, by nie robić kolejek i mieć na uwadze, że nas spowiedników jest także mniej. Dlatego prosimy o wyrozumiałość. 

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Franciszek Pękala (lat 84)

+ Zofia Antos (lat 70)

+ Maria Maślanka (lat 62)

+ Marianna Podsiadło (lat 77)

+ Edward Kukulski (lat 84)

+ Henryk Malanowicz (lat 85)

+ Andrzej Kotas (lat 68)

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…