Menu Zamknij

Ogłoszenia na XXII Niedzielę Zwykłą – 01.09.2019 r.

Witamy w naszej Parafii ks. Krzysztofa Korbę, oraz kleryka Krzysztofa Borysa z WSD w Krakowie. Otoczmy ich naszą życzliwością i modlitwą by dobrze im się pracowało w naszej parafii!

Dziś pierwsza niedziela miesiąca po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu

Dziś po każdej Mszy św. w sali nr 12 można zapisać się na pielgrzymkę do Łagiewnik (28.09), na pielgrzymkę do Częstochowy z 7-8 październik, oraz do Wspólnoty Żywego Różańca. Zapisy także w środę po nowennie.   

Z kalendarza liturgicznego:

– we wtorek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

– z okazji I czwartku Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ zaprasza o godz. 15:00 na Mszę Św., Adorację Najświętszego Sakramentu, Różaniec w intencji kapłanów, nowych powołań kapłańskich i zakonnych. O godz. 18:00 spotkanie zelatorów. Możliwość spowiedzi przed I piątkiem od godz. 17:30-18:00 w górnym kościele.

– z okazji I piątku, zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi od godz. 15:00 do 18:30. O godz. 16:00 Msza św. dla dzieci praktykujących I piątki miesiąca.

– z okazji I soboty Msza święta o godz. 7:30 w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP, oraz w intencji dzieci nienarodzonych. Po Mszy św. Różaniec, na który zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci z kółka różańcowego i Róże Różańcowe. Od godz. 9:00 kapłani udadzą się do chorych. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii lub kancelarii. 

W poniedziałek katecheza dla narzeczonych o godz. 18:45 w sali nr 11, o godz. 19:00 czuwanie modlitewne Żywego Różańca. O godz. 20:00 Oaza wraz z ks. Michałem zaprasza do dolnego kościoła na cotygodniową Adorację Najświętszego Sakramentu.

We wtorek po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej. Serdecznie zapraszamy członków Rycerstwa i wszystkich chętnych.    

W środę od godz. 8:00 w kancelarii parafialnej można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych. Pani mecenas dziękujemy za życzliwość. O godz. 17:15 Różaniec w intencji Ojczyzny i beatyfikacji Sług Bożych. 

W piątek o godz. 18:00 w kancelarii parafialnej można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych dotyczących obrotu i wynajmu nieruchomości, sporządzaniu odpowiednich umów. Pani mecenas dziękujemy za pomoc i życzliwość.  

Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza 8 września na Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Rozpoczęcie Pielgrzymki Drogą Krzyżową o godz. 9:00 przy kaplicy Piłata, o godz. 11:00 uroczysta Msza Św. w intencji rodzin i małżeństw naszej archidiecezji. Zapisy na pielgrzymkę do 4 września w zakrystii.

Od przyszłego poniedziałku (9 września) rozpocznie się 7 – tygodniowy cykl katechez dla dorosłych. Więcej informacji na plakatach i u ks. Michała.

Trwają zapisy na drugi autokar na spotkanie ewangelizacyjne „Polska pod Krzyżem”. Zapisy w niedzielę w sali nr 7 i 12, można zapisać się także telefonicznie, numer telefonu na plakacie w gablocie i na sklepiku.

Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na spotkanie z prof. Janem Dudą i panią Barbarą Bubulą. Spotkanie odbędzie się 8 września w niedzielę o godz. 18:00 w sali nr 11 w bunkrze.  

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Źródło”, „Niedzielę”, „Dominika”, „Małego Gościa”, „Olę i Jasia”, jest także do nabycia „Ewangelia Słowo na każdy dzień”. Nasz miesięcznik Ślad do nabycia od przyszłej niedzieli.

Wobec planowanego finansowania przez niektóre samorządy (organy prowadzące szkoły) zajęć dodatkowych w placówkach oświatowych apelujemy do rodziców o czujność i roztropność. Warto zainteresować się tym, co dzieje się w szkołach, jakiego typu zajęcia są organizowane, kto je prowadzi i jakie treści przekazuje. Według doniesień medialnych, w niektórych miastach Polski od września br. planuje się wprowadzenie edukacji seksualnej. Są też takie miejsca, w których już realizowana jest tzw. edukacja antydyskryminacyjna. Przypominamy, że dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów. W celu uzyskania pewności, że dzieci nie wezmą udziału w zajęciach, podczas których będą im przekazywane treści niezgodne z wyznawanym systemem wartości oraz wykraczające poza podstawę programową obowiązującą na danym etapie kształcenia, należy złożyć w szkole specjalne oświadczenie. Wzór takiego oświadczenia można zabrać z przedsionków, z zakrystii lub pobrać ze strony parafialnej.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Jolanta Banach (lat 64)

+ Agata Łoboda (lat 53)

+ Katarzyna Frodyma (lat 77)

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…