Menu Zamknij

Ogłoszenia na XXXI Niedzielę Zwykłą – 01.11.2020 r.

Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Zgodnie z Dekretem Penitencjarii Apostolskiej odpust za zmarłych możemy uzyskać przez cały miesiąc listopad pod następującymi warunkami:

– trzeba być w stanie łaski uświęcającej i przyjąć Komunię św. w intencji zmarłego.

– nie być przywiązany do żadnego grzechu, nawet lekkiego.

– nawiedzić cmentarz i odmówić modlitwę za zmarłych, a także pomodlić się w intencji jaką Ojciec Święty wyznacza na dany miesiąc. Jeżeli nie możemy wypełnić wszystkich warunków, wtedy zyskujemy dla zmarłego odpust cząstkowy. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych w naszej krypcie, która znajduje się w dolnym kościele.

Ze względu na strefę czerwoną parafialne katechezy dla bierzmowanych zostają zawieszone do 15 listopada.

Duszpasterstwo studentów i młodzieży pracującej zaprasza wszystkich chętnych na rozważanie Słowa Bożego dziś po Mszy św. o godz. 19:00 w sali nr 11 (bunkier).

Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. 8:00 do 15:00. Oaza prowadzi uwielbienie w poniedziałki od godz. 19:00 do 20:00 w dolnym kościele.

W poniedziałek Dzień Zaduszny. Msze św. są o godz. 6:30; 8:00; 9:30; 15:00; o godz. 17:00 Msza św. koncelebrowana połączona z procesją do krypty w dolnym kościele. Ostatnia Msza św. jest o godz. 19:00. 

We wtorek po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie modlitewne Rycerstwa Niepokalanej w górnym kościele. Serdecznie zapraszamy.

W środę wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

W czwartek po Mszy św. o godz. 15.00 Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ zaprasza na Adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzinę Świętą oraz Różaniec w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Spowiedź przed pierwszym piątkiem od godz. 17:30 w górnym Kościele. 

Z okazji I piątku zachęcamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 15:00 do 18:00. O godz. 16:00 Msza św. dla dzieci i wszystkich praktykujących I piątek miesiąca.

W I sobotę miesiąca Msza św. o godz. 7:30 w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP, oraz w intencji dzieci poczętych. Po Mszy św. Różaniec, na który wszystkich zapraszamy. Odwiedziny chorych w formie wiatyku, dla umierających.

Podobnie jak w latach ubiegłych wypominki roczne będą odmawiane przez cały rok: w sobotę o godz. 17:30 i w niedzielę o godz. 7:30, 12:30; 16:30 i 18:30 (w cyklu rotacyjnym). Różaniec za zmarłych będzie przez cały listopad w dni powszednie o godz. 8:00 i godz. 17:30 połączony z wypominkami.

W oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych od 3 do 7 listopada przy pomniku św. JPII o godz. 16:00 będzie odmawiana jedna tajemnica Różańca św. za wstawiennictwem dzieci nienarodzonych w intencji ochrony i poszanowania życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Jest to ogólnopolski projekt: „Różaniec do granic nieba”. Serdecznie zapraszamy.

W dniach 3-8 listopada zapraszamy na wspólną modlitwę za zmarłych na cmentarzu Batowickim. Wyjście z placu kościelnego o godz. 16:15.

ks. Michał zaprasza na Mszę św. Trydencką połączoną z kazaniem o eucharystii w każdy czwartek o godz. 19:15 w dolnym kościele. Msze św. rozpoczną się od 5 listopada.

s. Kazimiera z dziećmi zbierają przy kaplicy św. Jana Chrzciciela monety na misje. Mogą to być monety które są w obiegu lub które zostały wycofane. Dziękujemy za zaangażowanie się w to dzieło misyjne.  

Kancelaria otwarta w środę i w piątek w godz. od 8:00 do 9:00 i od 16:00 do 18:00.

Za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Małego Gościa” i „Stasia”. Ślad i kalendarz parafialny drukarnia obiecała że wydrukuje za tydzień.    

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Jan Martyka (lat 85)

+ Jadwiga Ziemiańczyk (lat 72)

+ Magdalena Hajto (lat 91)

+ Marek Kruszelnicki (lat 62)

+ Stanisław Batys (lat 82)

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…