Menu Zamknij

Ogłoszenia na XXX Niedzielę Zwykłą – 25.10.2020 r.

Duszpasterstwo studentów i młodzieży pracującej zaprasza wszystkich chętnych na rozważanie Słowa Bożego dziś po Mszy św. o godz. 19:00 w sali nr 11 (bunkier).

Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. 8:00 do 15:00. Oaza prowadzi uwielbienie w poniedziałki od godz. 19:00 do 20:00 w dolnym kościele.

W środę Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

W czwartek Ks. Michał zaprasza na nabożeństwo o Jedność Kościoła o godz. 18:45 do dolnego Kościoła.

W sobotę zapraszamy na ostatnie nabożeństwo różańcowe.

W niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych.  Msza św. za zmarłych, która miała być odprawiona na cmentarzu w Grębałowie o godz. 9:00 zostanie odprawiona w dolnym kościele o godz. 9:00. Nie wiemy jeszcze co ze Mszą św. na Batowicach o godz. 12:00. Będziemy na bieżąco umieszczać informacje na stronie parafialnej i na Facebooku. Na Msze św. zbiorowe we wszystkich świętych można jeszcze zamawiać intencje za zmarłych.

Podobnie jak w latach ubiegłych wypominki roczne będą odmawiane przez cały rok: w sobotę o godz. 17:30 i w niedzielę o godz. 7:30, 12:30; 16:30 i 18:30 (w cyklu rotacyjnym). Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami jednorazowymi będzie przez cały listopad w dni powszednie o godz. 17:30.

W oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych od 3 do 7 listopada przy pomniku św. JPII o godz. 16:00 będzie odmawiana jedna tajemnica Różańca św. za wstawiennictwem dzieci nienarodzonych w intencji ochrony i poszanowania życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Jest to ogólnopolski projekt: „Różaniec do granic nieba”. Serdecznie zapraszamy.

Zachęcamy do zyskiwania odpustów za zmarłych. Odpust zupełny za zmarłych możemy zyskać od 1 do 8 listopada pod następującymi warunkami:

– trzeba być w stanie łaski uświęcającej i przyjąć Komunię św. w intencji zmarłego.

– nie być przywiązany do żadnego grzechu, nawet lekkiego.

– nawiedzić cmentarz i odmówić modlitwę za zmarłych, a także pomodlić się w intencji jaką Ojciec Święty wyznacza na dany miesiąc. Jeżeli nie spełniamy powyższych warunków, wtedy zyskujemy dla zmarłego odpust cząstkowy.

Kancelaria otwarta w poniedziałek, w środę i w piątek w godz. od 8:00 do 9:00 i od 16:00 do 18:00.

Za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Nabożeństwo Różańcowe w naszej parafii w tygodniu jest o godz. 8:00 (w dolnym kościele) i 17:30.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „WPIS”, dla dzieci miesięcznik „STAŚ”.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Krzysztof Starowicz (lat 66)

+ Helena Noga (lat 73)

+ Jan Szopa (lat 92)

Dziś zmarł dziekan naszego dekanatu ks. prałat Czesław Sandecki proboszcz parafii św. Judy Tadeusza w Czyżynach.

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…