Ogłoszenia na XXIX Niedzielę Zwykłą – 18.10.2020 r.

Od dziś rozpoczynamy w Kościele 94 Tydzień Misyjny.  Po Mszy św. od godz. 8:00 do 13.00 odmawiamy dziesiątek Różańca św. w intencji misji, jedności i pokoju na świecie.

Duszpasterstwo studentów i młodzieży pracującej zaprasza wszystkich chętnych na rozważanie Słowa Bożego dziś po Mszy św. o godz. 19:00 w sali nr 11 (bunkier).

Abp Marek Jędraszewski udzielił dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. ze względu na stan zagrożenia epidemiologicznego. Zachęcamy do uczestniczenia we Mszy św. w tygodniu, a także za pośrednictwem telewizji, radia i Internetu.

Ze względu na wprowadzenie strefy czerwonej parafialne katechezy dla bierzmowanych zostają zawieszone na okres 2 tygodni.

Zapraszamy na osobistą Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. 8:00 do 15:00. Oaza prowadzi uwielbienie w poniedziałki od godz. 19:00 do 20:00 w dolnym kościele.

W poniedziałek wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszkę.

We wtorek jest Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera.

W czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie zelatorów Żywego Różańca w sali nr 11.

Za wszystkie składane ofiary składamy na utrzymanie naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Nabożeństwo Różańcowe w naszej parafii w tygodniu jest o godz. 8:00 (w dolnym kościele) i 17:30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17:00.

Zapraszamy wszystkich chłopców od klasy III Szkoły Podstawowej do służby przy ołtarzu jako ministranci. Zapisy po Mszach św. w zakrystii u ks. Rafała.

W kancelarii parafialnej można zamawiać wypominki roczne za najbliższych krewnych i wypominki jednorazowe za pozostałych członków rodziny. Wypominki składane w kopertach na tacę traktowane są jako jednorazowe. W dniu Wszystkich Świętych odprawimy Mszę św. za zmarłych na cmentarzu w Grębałowie o godz. 9:00 i w Batowicach o godz. 12:00. Na te Msze św. można zamawiać intencje zbiorowe, które zostaną odczytane na cmentarzu. Kancelaria otwarta w poniedziałek, w środę i w piątek w godz. od 8:00 do 9:00 i od 16:00 do 18:00.

ks. Michał zaprasza na nabożeństwo o Jedność Kościoła w czwartek 29.10 o godz. 18:45 do dolnego Kościoła.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Miłujcie się”, dla dzieci miesięcznik „STAŚ”.

+ Janina Westfalewicz (lat 89)

+ Andrzej Trojan (lat 59)

+ Jan Wnęk (lat 84)

+ Włodzimierz Polakiewicz (lat 77)