Menu Zamknij

Ogłoszenia na XXVII – Niedzielę Zwykłą – 04.10.2020 r.

Dziś po Mszach św. o 8:00, 9:30, 13:00, 17:00 i 19:00 Oaza Młodzieżowa rozprowadza własnoręcznie zrobione różańce. Zachęcamy do ich nabywania.

Adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. 8:00 do 15:00. Oaza prowadzi uwielbienie w poniedziałki od godz. 19:00 do 20:00 w dolnym kościele.

W poniedziałek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. O godz. 16:00 wyjazd Żywego Różańca na nocne czuwanie do Częstochowy.  O godz. 18:00 poświęcenie różańca dla kl. 3 ze SP 126. A także rozpoczęcie katechez do bierzmowania.

We wtorek po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej. O godz. 18:45 na ul. Bulwarowej u Pallotynów odbędzie się konferencja pt. „Poznaj i pokochaj bardziej Maryję”.

W środę wspomnienie Najświętszej MP Różańcowej. Po nowennie w sali nr 12 zapisy na film pt. „Wojtyła śledztwo”. Koszt biletów 13 zł płatne przy zapisie. Odbiór biletów 12 października przed seansem w Multikinie o godz. 19:00. Seans rozpoczyna się o 19:30.

W czwartek po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie formacyjne Arcybractwa NSPJ.

W piątek wspomnienie św. Wincentego Kadłubka, biskupa.

Nabożeństwo Różańcowe w naszej parafii w tygodniu o godz. 8:00 (w dolnym kościele) i 17:30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17:00.  

Zapraszamy wszystkich chłopców od klasy III Szkoły Podstawowej do służby przy ołtarzu jako ministranci. Zapisy po Mszach św. w zakrystii u ks. Rafała.

W kancelarii parafialnej można zamawiać Msze św. na rok 2021, a także wypominki roczne za najbliższych krewnych i wypominki jednorazowe za pozostałych członków rodziny. Wypominki składane w kopertach na tacę traktowane są jako jednorazowe. W dniu Wszystkich Świętych odprawimy Mszę św. za zmarłych na cmentarzu w Grębałowie o godz. 9:00 i w Batowicach o godz. 12:00. Na te Msze św. można zamawiać intencje zbiorowe, które zostaną odczytane na cmentarzu. Kancelaria otwarta w poniedziałek, w środę i w piątek w godz. od 8:00 do 9:00 i od 16:00 do 18:00.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na Odpust Parafialny ku czci św. Maksymiliana. Uroczystą sumę odprawi i kazanie wygłosi ks. Krzysztof Karnas – srebrny Jubilat. Po Mszy św. o godz. 11:00 uroczysta procesja na którą zapraszamy wszystkich a zwłaszcza dzieci do sypania kwiatów. Podczas procesji prosimy o zachowanie bezpieczeństwa, założenie masek. Również za tydzień będziemy mogli wesprzeć ofiarą do puszek Fundację Nowego Tysiąclecia. Za wszystkie ofiary składane na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.

Modlitewne czuwanie Żywego Różańca 12 października o godz. 19:00

W sobotę 17 października o godz. 19:00 w górnym kościele odbędzie się Koncert Mistrzejowicki pt. „Jan Paweł II – Tryptyk Rzymski” na który serdecznie zapraszamy. Michał zaprasza byłych, aktywnych i przyszłych pielgrzymów i sympatyków grupy 24 na Mszę św. oraz spotkanie w Imbramowicach 10 października o godz. 16:00 . z racji dużego zainteresowania będzie organizowany autokar. Zapisy w zakrystii. Więcej informacji u ks. Michała.

Zapraszamy studentów i młodzież pracującą na spotkanie organizacyjne duszpasterstwa „Re Creatio” w niedzielę 4 i 11 października w bunkrze (sala nr 11)

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Głos o. Pio”, dla dzieci „Mały Gość” i miesięcznik „STAŚ”. Jest „Ewangelia” 2021 – słowo na każdy dzień. Od dziś można nabywać nasz parafialny „Ślad”, a w nim: Dekalog dla Polaków, Świętość a codzienne życie, Komentarze do niedzielnych ewangelii. 

W związku z powtarzającymi się przypadkami oszustw metodą na wnuczka czy też policjanta, apelujemy do osób starszych, samotnych o ostrożność, czujność i rozsądek w kontaktach z osobami obcymi, dzwoniącymi do nas telefonicznie, które zainteresowane są otrzymaniem od nas pieniędzy! Prosimy osoby młode o informowanie starszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich ufność i życzliwość. Więcej informacji na ten temat na stronie parafialnej.  

Ponieważ przybywa chorych na koronawirusa przypominamy o noszeniu maseczek lub przyłbic w świątyni, dezynfekcji dłoni i konfesjonał po spowiedzi. Dziękujemy za Waszą odpowiedzialność i wyrozumiałość.  

Za tydzień miód z Proszowic.  

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Czesław Suchanek (lat 65)

+ Marianna Pańpuch (lat 83)

+ Ewa Czekaj-Wąsik (lat 85)

+ Leszek Maj (lat 64)

+ Wojciech Dziurman (lat 76)

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…