Menu Zamknij

Ogłoszenia na XXVI Niedzielę Zwykłą – 27.09.2020 r.

Zachęcamy do korzystania z Adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. 8:00 do 15:00. Oaza prowadzi uwielbienie w poniedziałki od godz. 19:00 do 20:00 w dolnym kościele.

W poniedziałek wspomnienie św. Wacława, męczennika.

We wtorek święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, ks. Michałowi i ks. Rafałowi składamy serdecznie życzenia. Niech Dobry Bóg udziela im potrzebnych łask w posłudze kapłańskiej.

W środę wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła. Na Mszy św. o godz. 18:00 poświęcenie i rozdanie Różańców dla uczniów z klas 3. 

W czwartek o godz. 17:30 rozpoczęcie Nabożeństw Różańcowych. Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Po Mszy św. o godz. 15.00 Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ zaprasza na Adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzinę Świętą oraz Różaniec w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Spowiedź przed pierwszym piątkiem od godz. 17:30 w górnym Kościele. O godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. w intencji kanonizacji bł. Ks. Jerzego i beatyfikacji ks. Józefa Kurzeji.

Nabożeństwo Różańcowe w naszej parafii w tygodniu będą o godz. 8:00 i 17:30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17:00.  

W piątek wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 15:00 do 18:00. O godz. 16:00 Msza św. dla dzieci i wszystkich praktykujących I piątek miesiąca.

W sobotę Msza św. o godz. 7:30 w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP, oraz w intencji dzieci poczętych i ich rodziców. Po Mszy św. różaniec, na który serdecznie zapraszamy. Od godz. 9:00 odwiedzimy chętnych chorych, by mogli skorzystać ze spowiedzi i Komunii Świętej. Zapisy do piątku w kancelarii lub w zakrystii.  

Zapraszamy wszystkich chłopców od klasy III Szkoły Podstawowej do służby przy ołtarzu jako ministranci. Zapisy po Mszach św. w zakrystii u ks. Rafała.

Od 5 października w kancelarii parafialnej będzie można zamawiać Msze św. na rok 2021. Przy zamawianiu intencji prosimy o wyrozumiałość i nie awanturowanie się zwłaszcza przy intencjach niedzielnych. Odprawimy tyle intencji ile będziemy w stanie. Intencje będziemy przyjmować wyłącznie w czasie otwarcia kancelarii czyli w poniedziałek, w środę i w piątek w godz. od 8:00 do 9:00 i od 16:00 do 18:00.

W kancelarii parafialnej do końca września trwają zapisy uczniów z klas 7 i 8 do sakramentu bierzmowania. Katechezy rozpoczynają się od października. Zapisy w godzinach otwarcia kancelarii. Uczniowie z klas 7, którzy chodzą do naszych szkół przygotowanie mają w szkole. Bardzo dziękujemy Dyrekcjom za okazaną życzliwość.Michał zaprasza byłych, aktywnych i przyszłych pielgrzymów i sympatyków grupy 24 na Mszę św. oraz spotkanie w Imbramowicach 10 października o godz. 16:00 . Zapisy w zakrystii do przyszłej niedzieli. Więcej informacji u ks. Michała.

Oaza Dzieci Bożych serdecznie zaprasza wszystkie dzieci z klas 1-5 na pierwsze spotkanie dnia 2 października (tj. piątek) o godzinie 16.45 w sali nr 1.

W przyszłą niedzielę Oaza Młodzieżowa będzie rozprowadzać własnoręcznie zrobione różańce. Zachęcamy do ich nabywania.

Parafia MB Królowej Polski – Arka Pana zaprasza w środę 30 września o godz. 19:00 na misterium – oratorium o obronie krzyża nowohuckiego w roku 1960 pt.: „I nie oddałyśmy Krzyża”. Wstęp wolny.

W przyszłą niedzielę odbędzie się uroczystość I Komunii św. o godz. 11:00. Prosimy osoby, które nie biorą udział w komunii o wybranie innej godz. Mszy św. Dziękujemy za wyrozumiałość.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Głos o. Pio”, „Szlachetne Zdrowie”, „WPIS”, dla dzieci „Mały Gość” i miesięcznik „STAŚ”. W przyszłą niedzielę będzie do nabycia miesięcznik parafialny „Ślad”.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Zofia Grabczyk (lat 83)

+ Andrzej Grzeszczuk (lat 72)

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…