Ogłoszenia na XI Niedzielę Zwykłą – 14.06.2020 r.

Dziś w naszej parafii gościmy franciszkanów o. Piotra i br. Jana którzy przybliżą nam postacie błogosławionych misjonarzy-męczenników – bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego. Dziękujemy im za głoszone Słowo Boże, modlitwę i przywiezione do naszej parafii relikwie męczenników.

Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym i uczestniczącym w procesji Bożego Ciała, a także za przygotowanie ołtarzy i złożone ofiary.

Nabożeństwo czerwcowe odprawiane jest w tygodniu po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17:00, dzisiejsze nabożeństwo jest z procesją i nowenną do św. Maksymiliana.

Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. 8:00 do 15:00.

W środę wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. O godz. 18:00 Msza św. w intencji wyniesienia na ołtarze Sługi Bożego ks. Józefa Kurzei. Polecajmy naszemu Słudze Bożemu troski i trudy naszego życia.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Mszy św. o godz. 18:00 procesja eucharystyczna; z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu możemy zyskać odpust zupełny za odmówienie aktu zadośćuczynienia „Najmilszy Jezu”. Tekst dostępny na stronie parafialnej.

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

W przyszłą niedzielę odbędzie się uroczystość I Komunii św. o godz. 11:00 i 12:30. Z racji Komunii św. Msza św. o godz. 13:00 będzie odprawiona w dolnym kościele. Prosimy osoby, które nie biorą udział w komunii o wybranie innych godzin Mszy św. Dziękujemy za wyrozumiałość. Składka w tym dniu przeznaczona jest na sprzątanie kościoła i przyszłe inwestycje.

W sobotę i niedzielę 20 i 21 czerwca odbędzie się XXXIX Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości na Jasną Górę w intencji trzeźwości i odnowy moralnej Narodu Polskiego. Dojazd indywidualny.

W tym roku sakrament bierzmowania będzie udzielony wyjątkowo podczas dwóch Mszy św. w środę 24 czerwca. Młodzież z grup ks. Michała i ks. Krzysztofa o godz. 17:00, a z grup ks. Kamila i ks. Grzegorza o godz. 19:00. W tym dniu wieczorna Msza św. parafialna z nowenną do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18:00 będzie w dolnym kościele.

W niedzielę 28 czerwca o godz. 11:00 odbędzie się uroczystość I Komunii św. Prosimy osoby, które nie biorą udział w komunii o wybranie innych godzin Mszy. Dziękujemy za wyrozumiałość.

W sobotę 11 lipca odbędzie się pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Zapisy i wszystkie informacje w sali nr 7 w czasie dyżuru lub pod numerem telefonu 507 214 522.

Publiczne Salezjańskie LO w Krakowie serdecznie zaprasza kandydatów i rodziców do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły. Więcej informacji na stronie internetowej szkoły www.salezjanie.com

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na sprzątanie i utrzymanie naszego Kościoła.

Polecamy prasę katolicką:„Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Miłujcie się”, „WPIS”, „Głos o. Pio”, „Małego Gościa”.

+ Zofia Miś (lat 77)

+ Aleksander Grabiasz (lat 88)

+ Adela Lemańska (lat 87)

+ Władysław Widomski (lat 78)