Menu Zamknij

Słowo na dziś – 01.06.2020 r.

Do seminarium często zaglądali misjonarze. I jeden z nich podzielił się z nami swoim świadectwem.

Pracując w Afryce jechał autobusem. Swoim zwyczajem wyjął brewiarz i zaczął się modlić. Wśród kartek znajdował się obrazek Matki Bożej Częstochowskiej. Siedzący obok niego pasażer zapytał: Kto to jest? On by nie wdawać się w dyskusję z nieznajomym, odpowiedział: To moja Matka. Mężczyzna spojrzał na obrazek, potem na twarz misjonarza i rzekł: Wcale nie jesteś do Niej podobny.

dzisiejszej ewangelii Maryja zauważa brak wina, ratuje nie tylko wesele państwa młodych, ale i ich dobre imię.

Często zwracam się do Maryi mówiąc: Mamo!
A czy staram się być do niej podobny? Czy potrafię zauważyć potrzeby drugiego człowieka i im w miarę możliwości zaradzić? Czy potrafię dbać o dobre imię drugiego człowieka?