Ogłoszenia na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego – 30.05.2020 r.

Dziś zakończenie nabożeństw majowych po Mszy o godz. 17:00.

Abp Marek Jędraszewski odwołał ogólną dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. Metropolita krakowski udzielił dyspensy tylko dla: osób w wieku 65 lat i więcej, wiernych z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem.

Nabożeństwa czerwcowe, są odprawiane w tygodniu po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17:00.

Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu która w tym tygodniu będzie od wtorku do soboty w godz. 8:00 do 15:00. Od wtorku Msza św. o 15:00 w dolnym kościele.

W poniedziałek święto NMP, Matki Kościoła, Msze św. o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 15:00, 17:00 – z nabożeństwem czerwcowym, 19:00 – z czuwaniem modlitewnym Żywego Różańca.

We wtorek po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie modlitewne Rycerstwa Niepokalanej i Bractwa Trzeźwości.

W środę wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. O 17:15 Różaniec w intencji Ojczyzny.

W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego kapłana, Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ zaprasza o godz. 15:00 na Mszę św., Adorację Najświętszego Sakramentu, Różaniec w intencji kapłanów, nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

W piątek o godz. 16:00 Msza św. dla dzieci praktykujących I piątki miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie modlitewne Straży Honorowej NSPJ.

W I sobotę miesiąca Msza św. o godz. 7:30 w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP, oraz w intencji dzieci poczętych. Po Mszy św. Różaniec, na który zapraszamy wszystkich.

Odwiedziny chorych w formie wiatyku, dla umierających. Regularne odwiedziny chorych rozpoczniemy od września.

Sakrament spowiedzi w tym tygodniu sprawujemy:

– w poniedziałek podczas Mszy św.

– od wtorku do czwartku podczas Mszy św. porannych i od 17:00 do 18:00

– w piątek od 15:00 do 18:00

– w sobotę zgodnie z zapowiedzią organizujemy spowiedź parafialną w godz. od 6:30 do 9:00, od 15:00 do 16:30 i od 17:00 do 18:00

Oczekując na spowiedź, zachowajmy bezpieczny odstęp, a po spowiedzi prosimy
o zdezynfekowanie folii na kratkach konfesjonału.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Przed wakacjami przeprowadzimy jeden cykl kursu dla narzeczonych. Katechezy odbywają się w poniedziałki, rozpoczynamy 8 czerwca o godz. 18:45 w sali nr 8. Poradnia Życia Rodzinnego zaczyna się od 23 czerwca o godz. 18:00.

Krakowski Caritas wydaje żywność osobom w trudnej sytuacji materialnej. Aby skorzystać z pomocy trzeba udać się do MOPS-u po skierowanie. Wniosek składamy w Caritasie w Brzegach. Pomoc przysługuje osobie samotnej, której dochody nie przekraczają 1402 zł i 1056 zł w przypadku osoby w rodzinie. Żywność będzie do odebrania w parafii.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na sprzątanie i utrzymanie naszego Kościoła.

Polecamy prasę katolicką:„Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Miłujcie się”, „WPIS”, „Głos o. Pio”, „Małego Gościa”.

+ Teresa Serwin (lat 63)

+ Maciej Jakubek (lat 49)

+ Czesław Kubala (lat 93)

+ Andrzej Sosin (lat 53)