Menu Zamknij

Ogłoszenia na 4 Niedzielę Wielkanocną – 03.05.2020 r.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w czwartkowe czytanie Ewangelii. Niech czytane przez nas Słowo Boże pracuje w naszym sercu i przynosi owoce w życiu.  

Wszystkie Msze św. także o 15:00 są odprawiane w górnym kościele (prosimy zachować stosowne odstępy między sobą), wejście od osiedla Tysiąclecia. Niedzielna Msza św. o godz. 10:30 jest w dolnym kościele.

Nabożeństwa majowe, są odprawiane w tygodniu po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17:00.

W poniedziałek wspomnienie św. Floriana, męczennika, pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o strażakach i hutnikach. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12:00 do 15:00, w pozostałe dni od 8:00 do 15:00 w górnym kościele. O godz. 19:00 spotkanie modlitewne Żywego Różańca.

We wtorek wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera  

W środę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba

W piątek Uroczystość św. Stanisława bp i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. W tym dniu święcenia diakonatu przyjmuje kleryk Krzysztof Borys, który był u nas na praktyce miesięcznej, otoczmy go naszą modlitwa. Z racji uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Mimo dyspensy zachęcamy do podjęcia w tym dniu dobrowolnej wstrzemięźliwości od potraw mięsnych w intencji chorych, ustania epidemii, służby medycznej, zachowania miejsc pracy dla naszych rodzin oraz o tak potrzebny ziemi i nam deszcz.     

W tygodniu sakrament spowiedzi sprawujemy w godz. od 6:30 do 8:00, od 14:00 do 15:00 i od 17:00 do 18:00.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego Kościoła.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Szlachetne Zdrowie”, „WPIS”, „Małego Gościa”.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Janis Kiupowski (lat 73)

+ Krystyna Olszewska (lat 85)

+ Tadeusz Nowak (lat 81)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…