Menu Zamknij

Słowo na dziś – 01.05.2020 r.

Często można usłyszeć pytania dotyczące Eucharystii, czy nie jest ona jedynie symbolem obecności Jezusa, Jego pamiątką.

W dzisiejszej Ewangelii Jezus odpowiada dopytującym się Żydom, potwierdzając swoją prawdziwą obecność w Eucharystii i konieczność jej przyjmowania dla naszego życia wiecznego. Nie możemy się dziwić Izraelitom, którzy nie mogli tego pojąć. Przecież po ludzku to całkowicie niemożliwe, żeby ktoś dawał swoje ciało jako pokarm.

Warto się zatrzymać nad ich oburzeniem i wątpliwościami i zobaczyć, czy my dzisiaj nie jesteśmy bardziej po drugiej stronie w patrzeniu na Eucharystię. Czy się do niej nie przyzwyczailiśmy, czy nie przyjmujemy jej jako czegoś oczywistego, codziennego, czegoś co nam się należy?

Być może czas epidemii, w którym mamy mocno ograniczony dostęp do Najświętszego Sakramentu, jest dobrą okazją, aby na nowo zachwycić się Eucharystią i dostrzec, że ona absolutnie nie mieści się w naszych głowach i jest niesamowitym cudem i darem od Boga.

Prośmy pokornie Pana, abyśmy z wiarą wsłuchiwali się w Słowa Jezusa dotyczące Eucharystii i jak najszybciej mogli ją przyjmować.