Menu Zamknij

Ogłoszenia na Niedzielę Męki Pańskiej – 05.04.2020 r.

 1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa, rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. 
 2. Msze św. odprawiamy w zamówionych intencjach. We Mszy św. może uczestniczyć rodzina, która zamówiła intencję (wejście przez kancelarię, 5 osób).
 3. Triduum Paschalne będziemy celebrować bez udziału wiernych, ponieważ dopuszczalna ilość osób na nabożeństwach będą stanowili obsługujący transmisje. Zachęcamy do łączenia się z nami poprzez stronę parafialną i Facebooka.
 4. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej transmitowana o godz. 18:00.
 5. W Wielki Piątek transmisja Drogi Krzyżowej o godz. 15:00, a Liturgii Męki Pańskiej o godz. 18:00. Rozpoczynamy nowennę do miłosierdzia Bożego. Zachęcamy by w swoi, domu oddać cześć krzyżowi, możemy to zrobić poprzez modlitwę przy nim.

W Wielki Piątek obowiązuje wszystkich ochrzczonych od 18 do 60 roku życia post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i trzy posiłki w ciągu dnia (2 lekkie i 1 do syta). Natomiast pozostałych wiernych w tym dniu obowiązuje powstrzymanie się od potraw mięsnych. Ofiarujmy ten post w intencji ustania pandemii.

 1. W Wielką Sobotę Liturgia Paschalna transmitowana o godz. 18:00. Z przedsionka dolnego kościoła można zabrać modlitwę do odmówienia przy wielkanocnym stole, a także do butelki wodę święconą, by pokropić pokarmy. Teksty modlitw znajdziemy na stronie parafii.
 2. Zachęcamy do skorzystania z tekstów liturgii domowej Triduum Paschalnego, którą znajdziemy pod linkiem      

https://patmos.upjp2.edu.pl/duszp/akt/triduumwdomu-60.html

 1. Codziennie transmitujemy Mszę św. z kaplicy Sióstr Służebniczek o godz. 18:00,
  a w Wielkanoc o godz. 6:00, 8:00, 11:00 i 17:00.
 2. Kancelaria parafialna nieczynna. W ważnych sprawach prosimy dzwonić na numer parafialny.
 3. W razie potrzeby spowiedzi prosimy dzwonić do księdza dyżurnego pod numer 608 124 739. Po skończonej epidemii zorganizujemy spowiedź parafialną. Przypominamy, że okres wielkanocny trwa do Uroczystości Trójcy Świętej czyli do 7 czerwca.
 4. Kościół dolny otwarty od godz. 8:00 do godz. 18:00. Może w nim przebywać nie więcej niż 5 osób jednocześnie.
 5. Palmy, baranki, paschaliki, gazety można nabywać w niedzielę od godz. 7:00 do 14:00, a w tygodniu od poniedziałku do czwartku od godz. 8:00-9:00 i od 13:00 do 15:00 w kiosku.
 6. Z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Marianna Śliwińska

+ Wiesław Woźniak

+ Edward Serwatka

+ Antoni Zalech

+ dr Marianna Zdanowska jako lekarz służyła niejednemu z nas.

+ ks. Stanisław Wajdziak, który pracował w naszej parafii w latach 1988-1993. Założyciel Straży Honorowej Arcybractwa NSPJ.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Wszystkich serdecznie pozdrawiamy. Pamiętamy o Was w modlitwie i mamy nadzieję, że wkrótce się zobaczymy. Z serca błogosławimy.