Menu Zamknij

Propozycja – Aniołki ul. Śliwkowej

Witajcie kochani!

Dziś Marta przysłała propozycję ciekawej książki, która rozbawi, wzruszy, dostarczy wielu wrażeń zarówno młodszym, jak i starszym czytelnikom.

„Fredzia to młoda bohaterka, która mieszka na ulicy Śliwkowej wraz ze swoimi przyjaciółmi – Buźką, Banieczką i jej bratem Pysiolkiem. Ludzie na ulicy Śliwkowej są bardzo mili i znają się ze sobą. Na marne jest szukać osób, które się do siebie nie odzywają. Każda kłótnia kończy się zaraz przeprosinami. Jest jednak tajemnicza rodzina Mroczków. Zawsze chodzą w kapeluszach, które zasłaniają im twarze i nie utrzymują kontaktu z nikim z ulicy. Codziennie jednak o tej samej porze wyjeżdżają gdzieś.

Buźka wyjeżdża na darmowe wakacje. Przyjaciele za nią bardzo tęsknią. Nagle z dnia na dzień dziewczynka wraca z kolonii. Dzieci są tym bardzo zdziwione, ale się cieszą bo wreszcie zaczyna się dziać coś ciekawego. Buźką na wyjeździe poznała chłopaka Wiktora. Jest on bardzo podobny do ich sąsiadów Mroczków i jak się okazuje jest z nimi związany. Postanawiają dowiedzieć się co jest grane. Czemu ci ludzie są tacy tajemniczy? Dlaczego nie chcą się z nikim przyjaźnić?
Zanim jednak dojdą do odpowiedzi przeżyją dużo różnych przygód.
W czasie wolnym od nauki lub w chwili nudy gorąco zachęcam, by sięgnąć po książkę Ewy Ostrowskiej „Aniołki ul. śliwkowej” . Na chwile zapomnicie o obecnym świecie”. Pozdrawiam wszystkich serdecznie. Marta