Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkiego Postu – 08.03.2020 r.

Dziś po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu

Składamy serdeczne podziękowania za złożone ofiary na „Kuchnię dla biednych i ubogich” prowadzoną przez siostry Sawickie.

Przez cały okres Wielkiego Postu wszystkie ofiary składane do wpłatomatu są przeznaczone na „Chleb dla Syrii”. Za każdy bochenek chleba składamy serdeczne Bóg zapłać.

Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00.

Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, która jest od poniedziałku do soboty w godz. 8:00 do 15:00. Dodatkowo w poniedziałek od 20:00 do 21:00.

W poniedziałek podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić o trzeźwość w rodzinach naszej parafii i Ojczyzny. Po Mszy św. spotkanie formacyjne Bractwa Trzeźwości w sali nr 9. Zapraszamy zainteresowanych.

W środę o godz. 18.00 Msza św. w ramach pielgrzymowania do tak zwanych kościołów stacyjnych. Nabożeństwo stacyjne poprowadzi nasz metropolita abp Marek Jędraszewski. Serdecznie zapraszamy.

W piątek Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16:00; dla dorosłych o godz. 8:00 i 17:00; dla młodzieży pracującej i studiującej o godz. 18:30.

Konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych w piątek o godz. 18:30 w sali nr 8.

W sobotę po Mszy św. o godz. 18:00 nabożeństwo do św. Maksymiliana patrona naszej parafii.

Za tydzień składka przeznaczona jest na sprzątanie kościoła i nowe inwestycje.

W niedzielę 15 marca o godz. 18:00 zapraszamy do dolnego kościoła na Koncert Mistrzejowicki w programie „Śpiewy ss. Benedyktynek na Wielki Post” wystąpi zespół Flores Rosarum.

Rekolekcje w naszej Parafii rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu od 29.03 do 1.04. Rekolekcje poprowadzi ks. Krzysztof Białowąs.

Oaza organizuje wyjazd na beatyfikację ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w dniach 6-7.06. W programie jest także zwiedzanie Warszawy i Centrum Nauki Kopernika. Koszt wyjazdu to 120 zł. Zapisy w zakrystii do 15 marca (zaliczka 20 zł)

Żywy Różaniec organizuje pielgrzymkę do Budapesztu, Ludbregu i Medjugorie w terminie 23-31 lipca. Informacje i zapisy dziś po Mszy św. o godz. 8:00 w sali nr 12.

W kościele są wystawione puszki, do których możemy składać ofiary na dekorację do ciemnicy i Bożego Grobu. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Szkoła Podstawowa z oddziałami integracyjnymi nr 77 na osiedlu Złotego Wieku 36 zaprasza rodziców i dzieci zainteresowane nauką w oddziale zerowym oraz z klasach pierwszych na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się 14 marca 2020 r. (sobota) w godz. od 10:00 do 12:00.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 85 na os. Złotego Wieku zaprasza rodziców wraz z dziećmi z rocznika 2013, 2014 oraz 2015 na Dzień Otwarty Szkoły 13.03.2020 r. (piątek) o godz. 17:00. W programie: spotkanie z dyrektorem szkoły, z nauczycielami, pedagogiem i psychologiem. Zapoznanie z ofertą edukacyjną Szkoły. Występ uczniów klas III. Zabawy i konkursy dla dzieci.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Źródło”, „Niedzielę”, „Olę i Jasia”, „Głos o. Pio”, „Miłujcie się”, „Małego Gościa”, „Wpis”, jest jeszcze nasz „Ślad”.

+  Jadwiga Moskal (82 lata)