Menu Zamknij

Ogłoszenia na I Niedzielę Wielkiego Postu – 01.03.2020 r.

Dziś możemy wesprzeć ofiarą do puszek „Kuchnię dla biednych i ubogich” prowadzoną przez siostry Sawickie. 

Przez cały okres Wielkiego Postu wszystkie ofiary składane do wpłatomatu są przeznaczone na „Chleb dla Syrii”. Za każdy bochenek chleba składamy serdeczne Bóg zapłać.    

Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00

Diecezjalne Duszpasterstwo Akademickie z okazji 100-tnej rocznicy urodzin św. JP II organizuje spływ kajakowy w dniach od 9 do 15 lipca. Zainteresowanych zapraszamy dzisiaj o godz. 20:00 do sali nr 11.

Serdecznie zapraszamy do dolnego Kościoła na Adorację Najświętszego Sakramentu, która jest od poniedziałku do soboty w godz. 8:00 do 15:00. Dodatkowo z adoracji można skorzystać w poniedziałek od 20:00 do 21:00.

W poniedziałek o godz. 19:00 spotkanie modlitewne Żywego Różańca

We wtorek od godz. 8:00 w kancelarii parafialnej można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych. Pani mecenas dziękujemy za uprzejmość i pomoc. Po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej.  

W środę święto św. Kazimierza, patrona Archidiecezji Krakowskiej. O godz. 17:15 Różaniec w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. wieczornej Koło Przyjaciół Radia Maria zaprasza do sali nr 7 na wykład pt. Nasza wiara dzisiaj.

W czwartek Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ zaprasza o godz. 15:00 na Mszę Św., Adorację Najświętszego Sakramentu, Różaniec w intencji kapłanów, nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Możliwość spowiedzi przed I piątkiem od godz. 17:30-18:00 w górnym kościele. O godz. 18:00 Msza św. w 27 r. śmierci ks. Kazimierza Jancarza i o beatyfikację ks. Józefa Kurzei.

W piątek promocja książki „Droga Krzyżowa z JPII.

Droga krzyżowa: dla dorosłych o godz. 8:00 i 17:00, dla młodzieży pracującej i studiującej o godz. 18:30. Możliwość spowiedzi od godz. 15:00 do 18:30 z racji I piątku miesiąca. O godz. 16:00 Msza św. dla dzieci praktykujących I piątki miesiąca. Po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne Arcybractwa NSPJ w dolnym kościele.

W sobotę Msza święta o godz. 7:30 w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP oraz w intencji dzieci poczętych. Po Mszy św. Różaniec, na który zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci z Kółka Różańcowego i Róże Różańcowe. Od godz. 9:00 kapłani udadzą się do chorych. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii lub kancelarii. 

Przed ołtarzem św. Jana Chrzciciela wystawiona jest Parafialna Księga Trzeźwości. Gorąco zachęcamy wszystkich do wpisu abstynencji od alkoholu. Podejmijmy to wyrzeczenie w intencji przebłagalnej za grzechy pijaństwa i dla uproszenia trzeźwości w rodzinach naszej parafii i Ojczyzny.

Bractwo Trzeźwości organizuje pielgrzymkę do Oświęcimia. W programie m. in. Droga Krzyżowa w intencji Trzeźwości Narodu po terenie byłego niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Wyjazd w sobotę 14 marca o godz. 8:00 rano z placu przed kościołem. Koszt przejazdu 23 zł. Zapisy wraz z wpłatą za przejazd w zakrystii. Ze względów organizacyjnych prosimy o niezwlekanie z zapisem.

Żywy Różaniec zaprasza na pielgrzymkę do Budapesztu, Ludbregu i Medjugorie w terminie 23-31 lipca. Koszt ok 1300 zł. Informacje i zapisy w niedziele po Mszy św. o godz. 8:00 w sali nr 12. Telefon kontaktowy do p. Katarzyny Cichej 887 494 933.

W dniach 9-11 marca o godz. 19:00 w kościele Miłosierdzia Bożego w Krakowie – na Wzgórzach Krzesławickich organizowane są rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych.

Zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku na Caritas Archidiecezji Krakowskiej, który pomaga chorym, starszym, niepełnosprawnym, dzieciom i rodzinom potrzebującym pomocy.

W kościele są wystawione puszki, do których możemy składać ofiary na dekorację do ciemnicy i Bożego Grobu. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

W naszych szkołach organizowane są dni otwarte, zainteresowane tematem osoby odsyłamy na naszą stronę parafialną.

Pan Tomasz nasz organista zaprasza wszystkich Młodych, chcących się włączyć w śpiew podczas liturgii Triduum Paschalnego. Próba jest w środę (4 marca) o 20:00 w bunkrze
(w s. 11)

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Źródło”, „Niedzielę”, „Olę i Jasia”, „Szlachetne zdrowie”, „Miłujcie się”, „Małego Gościa”, „Wpis”, jest nasz parafialny „Ślad” a w nim posumowanie roku 2019, o Umyśle w ogniu, napiętym kalendarzu, wielkopostnych rozmyślaniach, pocztówce z ameryki, wierze w śród młodych, litanii do chleba, są także komentarze do niedzielnych ewangelii, krzyżówki z nagrodami.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+  Alicja Wnęk-Parys (lat 80)

+ Janina Burkat (lat 66)

+ Mieczysław Strzeński (lat 81)

+ Stanisław Pal (lat 87)

+ Marta Kula-Ulatowska (lat 64)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…