Menu Zamknij

Ogłoszenia na VII Niedzielę Zwykłą – 23.02.2020 r.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na nowe inwestycje, sprzątanie kościoła i nowe organy, które można już posłuchać w dolnym kościele.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 53 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W tym roku przeżywamy go pod hasłem „Eucharystia źródłem życia w trzeźwości”. Prosimy gorąco parafian i wszystkie wspólnoty o liczne uczestnictwo w codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godzinie 15:00 – w dolnym kościele – od poniedziałku do soboty. W piątek – 28 lutego o godz. 17:00 – zamiast adoracji Droga Krzyżowa w górnym kościele.

W naszej archidiecezji rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, który potrwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej (do 7 czerwca).  

Dziś o godz. 18:00 w sali nr 11 (bunkrze) odbędzie się spotkanie przed pielgrzymką do Fatimy. Wpłacamy ostatnią ratę 940 zł. 

Także o godz. 18:00 w dolnym kościele odbędzie się spotkanie – świadectwo z Pawłem Cwynarem poświęcone książce „Picie w zachwycie”. Serdecznie zapraszamy.

Duszpasterstwo studentów i młodzieży pracującej „recreatio” zaprasza dzisiaj o godz. 20:00 wszystkich zainteresowanych na rozmowę oraz świeże gofry do sali nr 11.

Serdecznie zapraszamy do dolnego Kościoła na Adorację Najświętszego Sakramentu, która jest od poniedziałku do soboty w godz. 8:00 do 15:00. Dodatkowo z adoracji można skorzystać w poniedziałek od 20:00 do 21:00.

W środę rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu, który trwa od Środy Popielcowej do Mszy Wieczerzy Pańskiej. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem w naszej parafii są o godz.: 6:30, 8:00, 9:30, 15:00 górny kościół, 17:00 i 19:00.

W Środę Popielcową obowiązuje wszystkich ochrzczonych od 18 do 60 roku życia post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i trzy posiłki w ciągu dnia (2 lekkie i 1 do syta). Natomiast pozostałych wiernych w tym dniu obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

Po każdej Mszy św. możemy wpisać swoje przyrzeczenie abstynencji od alkoholu do Parafialnej Księgi Trzeźwości. Podejmijmy to wyrzeczenie w intencji przebłagalnej za grzechy pijaństwa i dla uproszenia trzeźwości w rodzinach naszej parafii i Ojczyzny.

W piątek droga krzyżowa: dla dzieci szkolnych o godz. 16:00

                                                     dla dorosłych o godz. 8:00 i 17:00

O godz. 18:30 w sali nr. 8 konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych.

We wszystkie piątki Wielkiego Postu za pobożne odmówienie po Komunii św. modlitwy „Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu” przed wizerunkiem Jezusa Chrystusa Ukrzyżowanego można uzyskać odpust zupełny. Odpust zupełny można także zyskać za pobożne odprawienie drogi krzyżowej.  

W sobotę zapraszamy na Dzień Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. Spotkanie zaczynamy Mszą św. o godz. 9:00.

Ruch Kultury Chrześcijańskiej „Odrodzenie” zaprasza na rekolekcje Leona Knabita OSB w dniach  28.02-01.03.2020 w dolnym kościele. Temat rekolekcji: „Śladami Jezusa i Jego Wyznawców”.

piątek  28.02.2020 godz. 18:30

sobota 29.02.2020 godz. 17:00

 niedziela 01.03.2020 godz. 12:00

03 o godz. 19:30 zapraszamy do Multikina na film pt. „Najświętsze Serce”. Cena biletu 13 zł. Zapisy dziś po każdej Mszy św. do godz. 14:00 w sali nr 12.

Samorządowe Przedszkole nr 148 na os. Tysiąclecia 37 zaprasza na dni otwarte: 11 i 12 marca (środa, czwartek ) o godz.: 16:00.

Oddział bez żywienia Samorządowego Przedszkola nr 148 na os. Tysiąclecia 86 zaprasza na dni otwarte: 9 i 10 marca (poniedziałek, wtorek) o godz.: 13:15 

Za tydzień na Mszy św. o godz. 8:00 zostanie poświęcona figura św. Michała Archanioła Po Mszy św. o godz. 19:00 zostanie przeniesiona do bocznej kaplicy.

W tym dniu możemy wesprzeć ofiarą do puszek „Kuchnię dla biednych i ubogich” prowadzoną przez siostry Sawickie.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Źródło”, „Niedzielę”, „Olę i Jasia”, „Szlachetne zdrowie”, „Miłujcie się”, „Małego Gościa”.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Krzysztof Sznajder (lat 84)

+ Bolesław Put (lat 89)

+ Piotr Bargieł (lat 87)

+ Bronisław Perlicki (lat 85)  

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…