Ogłoszenia na Niedzielę Chrztu Pańskiego – 12.01.2020 r.

Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny Okres Narodzenia Pańskiego i rozpoczyna Okres Zwykły w Kościele katolickim.

Chór żeński CM Triada II, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 126 zapraszają dziś na koncert kolęd i pastorałek, który odbędzie się o godz. 18:00 w dolnym kościele.

Z kalendarza liturgicznego:

– w piątek wspomnienie św. Antoniego, opata

W poniedziałek zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Maryi na różaniec fatimski po Mszy św. o godz.7:30 w dolnym kościele.

We wtorek zapraszamy o godz. 18:00 na Msze św. i nabożeństwo do św. Maksymiliana patrona naszej parafii.

W czwartek o godz. 18:00 zapraszamy do dolnego kościoła na Mszę św. w intencji wyniesienia na ołtarze Sługi Bożego ks. Józefa Kurzei.

Fundacja pro-prawo do życia zaprasza na różaniec publiczny jako zadośćuczynienie Panu Bogu za grzech aborcji. Najbliższe spotkanie w piątek 17 stycznia o godz. 17:00 w Szpitalu Rydygiera.

Zapraszamy na Koncert Mistrzejowicki, który odbędzie się w niedzielę 19 stycznia o godz. 18:00 w dolnym kościele. Wystąpi Zespół Muzyki Dawnej CAMERATA CRACOVIA.

Za tydzień składka przeznaczona jest na sprzątanie kościoła i nowe inwestycje – organy do dolnego Kościoła.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Źródło”, „Niedzielę”, „Olę i Jasia”, „Wpis”, „Miłujcie się” – a w nim świetny artykuł pt. „Bądź dla Mnie”. Irlandzki benedyktyński opat otrzymywał od Jezusa orędzia jak przeżywać adorację. Jezus powiedział do niego „Każda oddana Mi chwila jest drogocenna. Nie chodzi o ilość, o spędzenie długich godzin w Mojej obecności, kiedy obowiązki czyjegoś stanu życia wymagają czegoś innego…”

+ Krzysztof Jakubowski (lat 33)

+ Tomasz Roman (lat 46)

+ Mateusz Stanek (lat 26)