Menu Zamknij

Ogłoszenia na Niedzielę Świętej Rodziny – 29.12.2019 r.

Zapraszamy dziś do dolnego kościoła na Koncert Mistrzejowicki i wspólne kolędowanie z zespołem Noro Lim. Koncert rozpoczyna się o godz. 18:00.

Od godz. 18:00 do 18:30 w sali nr 12 ks. Rafał przyjmuje 1 wpłatę (500 zł) na pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie.

Z kalendarza liturgicznego:

– We wtorek o godz. 17:00 uroczyste Nieszpory na zakończenie starego roku. Za uroczyste odśpiewanie hymnu Ciebie, Boga wysławiamy można uzyskać odpust zupełny. Serdecznie zapraszamy.    

– W środę Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Światowy Dzień Pokoju, Msze św. są jak w niedziele. Serdecznie zapraszamy mieszkańców z os. Tysiąclecia 66, Oświecenia 17 i 36 na Mszę św. o godz. 13:00, podczas której będziemy modlić się o Boże bł. i potrzebne łaski dla Was. Ks. Proboszcz z ks. Grzegorzem nie dadzą rady odwiedzić Was w tym roku, dlatego chcą odprawić Mszę św. w Waszej intencji. Wykaz Mszy św. dla Mieszkańców, u których w tym roku kolędy nie będzie znajdziemy na stronie internetowej.     

– W czwartek wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ zaprasza o godz. 15:00 na Mszę Św., Adorację Najświętszego Sakramentu, Różaniec w intencji kapłanów i nowych powołań

– W piątek możliwość spowiedzi od godz. 15:00 do 18:30.  O godz. 16:00 Msza św. dla dzieci praktykujących I piątek miesiąca.

W sobotę Msza Św. o godz. 7:30 w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP oraz w intencji dzieci poczętych. Po Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec, na który zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci z Kółka Różańcowego.

Do końca stycznia nie ma Adoracji Oazowej o godz. 20:00

Nasza Parafia zaproszona jest do przeprowadzenia Adoracji Najświętszego Sakramentu w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach w terminie 2-3 stycznia 2020 r., rozpoczęcie 2 stycznia o godz. 21:00, zakończenie 3 stycznia o godz. 6:00. Dojazd we własnym zakresie. Adorację rozpoczyna Rycerstwo Niepokalanej, następnie Odnowa w Duchu Świętym, potem Żywy Różaniec i kończy Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ.

6 stycznia o godz. 13:00 Msza św. w intencji wspólnot z naszej parafii. Po Mszy św. w dolnym kościele opłatek dla Wspólnot i wszystkich, którzy chcą się z nami opłatkiem przełamać i wspólne pokolędować. Serdecznie zapraszamy.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Źródło”, „Niedzielę”, „Olę i Jasia”, „Miłujcie się”, „Wpis”.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Anna Wawrzeń (lat 75)

+ Andrzej Staszczak (lat 86)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…