Menu Zamknij

Ogłoszenie na II Niedzielę Adwentu – 8.12.2019 r.

Dziś Słowo Boże głosi ks. Roman Łędzki proboszcz budującego się Kościoła w Woli Justowskiej, składka przeznaczona jest na budowę tej świątyni. O godz. 16:00 młodzież Zespołu Szkół Poligraficzno-Medialnych z os. Tysiąclecia 38 zaprasza do Dolnego Kościoła na koncert pieśni i piosenek, które towarzyszyły polskiej drodze ku wolności.

Siostry Karmelitanki składają serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na rozbudowę ich przedszkola.

Z kalendarza liturgicznego:

– w poniedziałek Niepokalane Poczęcie NMP, Msze św. są o godz. 6:00, 8:00, 9:30, 15:00, 17:00 i 19:00. Po Mszy św. o godz. 6.00 zachęcamy do wspólnego śpiewu Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Godzina łaski od 12:00-13:00

– w piątek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

w sobotę wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora kościoła

W tym tygodniu ze względu na prace przy demontażu dolnych organów nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu. Od poniedziałku do piątku Msze św. o godz. 15:00 będą w górnym kościele. W aktualnym stanie technicznym organy nie kwalifikują się już do naprawy ani do remontu – planujemy zakup nowego instrumentu elektronicznego. Na czas demontażu od poniedziałku do piątku Kościół dolny będzie zamknięty.

Zapraszamy na Roraty które są w tygodniu o godz. 6:00 dla młodzieży i dorosłych,
a o godz. 17:00 dla dzieci w górnym Kościele.

W poniedziałek podczas Mszy św. o godz. 17:00 będziemy modlić się o trzeźwość w naszych rodzinach i Ojczyźnie, po Mszy św. spotkanie formacyjne Bractwa Trzeźwości w sali nr. 9. Serdecznie zapraszamy.    

W piątek o godz. 18:30 w sali nr 8 konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych.

W sobotę Chrześcijańskie Braterstwo Osób Chorych i Niepełnosprawnych oraz Wspólnota na Marka organizuje w naszej parafii od godz. 10:00 swój dzień skupienia. Po Mszy św. o godz. 18:00 nabożeństwo do św. Maksymiliana patrona naszej parafii.

Zapraszamy na Rekolekcje Adwentowe, które będą w naszej parafii 15 i 22 grudnia. Rekolekcje wygłosi ks. Zbigniew Lenart misjonarz z Kazachstanu.

Młodzież i studentów zapraszamy na Rekolekcje Akademickie, które będą od 15-17 grudnia o godz. 20:00 w dolnym Kościele. Rekolekcje prowadzi ks. Michał Mleczek. Więcej informacji na plakatach

W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na sprzątanie Kościoła i nowe inwestycje, a o godz. 18:00 zapraszamy do dolnego Kościoła na kolejny Koncert Mistrzejowicki. Wystąpi Chór Gospel z Mszany Dolnej.

W niedziele po Mszy św., a w tygodniu rano po roratach i o godz. 16:30 w sali nr 12 można zaopatrywać się w pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.

20 lat temu 17 grudnia 1999 r. Rodziny z naszej Parafii zawierzyły się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Z racji 20 rocznicy tego Aktu zawierzenia w niedzielę 15 grudnia po Mszy św. o godz. 8:00 odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.   

Zapraszamy na 10 dniową Parafialną Pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie. Termin pielgrzymki 12-21.06.2020 r. Koszt 2050 zł i 100 euro. Informacje i zapisy u ks. Rafała w zakrystii. Więcej informacji na ulotkach i stronie parafii.

W niedzielę 15 grudnia od godz. 18:00 do 18:30 Rafał przyjmuje w sali nr 12 drugą ratę 700 zł na pielgrzymkę do Fatimy.

W dniach 6 – 7 grudnia nasza parafia uczestniczyła w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności, zorganizowanej przez Caritas- Polska. Wzięło w niej udział 90 uczniów ze Szkół Podstawowych i Średnich oraz 30 osób dorosłych.

Tą drogą pragniemy podziękować Wolontariuszom i ich Opiekunom z poszczególnych szkół:

– Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych im. Zenona Klemensiewicza z Panią Barbarą Biernat.

– Szkoła Podstawowa nr 77 z Oddziałami Integracyjnymi im. Św. Maksymiliana Marii Kolbe z Panią Małgorzatą Kozioł.

– Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Krakowie z Panią Katarzyną Zębala.

– Szkoła Podstawowa nr 126 z ks. Michałem Mleczkiem.

– Szkoła Podstawowa nr 85 z Panią Magdaleną Kawecką i Panią Martą Smolarczyk.

– Zespół Szkół Salezjańskich z Osiedla Piastów 34, oraz młodzieży oazowej i grupie lektorów z naszej parafii oraz wszystkim osobom dorosłym, które włączyły się w tę szlachetną pomoc ludziom potrzebującym pomocy i wsparcia.

Szczególnie dziękujemy kierownictwu sklepów:

Biedronka – os. Bohaterów Września, ZIKO – os. Piastów, Lewiatan – os. Złotego Wieku 19/20, Lewiatan – os. Złotego Wieku 14, Lewiatan – os. Tysiąclecia 15, Kaufland – os. Kombatantów za umożliwienie przeprowadzenia zbiórki i okazaną życzliwość.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Źródło”, „Niedzielę”, „Olę i Jasia”, „Miłujcie się”, „Głos o. Pio”, „Małego Gościa”, jest jeszcze nasz parafialny miesięcznik „Ślad”. Za tydzień będzie można nabyć jeszcze nasz Kalendarz Parafialny.  

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Grażyna Szklarska (lat 57)

+ Łukasz Findysz (lat 78)

+ Małgorzata Czyż (lat 50)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…