Menu Zamknij

Pętla indukcyjna dla osób niedosłyszących

Wychodząc naprzeciw osobom niedosłyszącym, zainstalowana została w naszej świątyni tzw. „pętla indukcyjna”, która poprawi komfort uczestniczenia we Mszy św. jak i z sakramentu spowiedzi. Z pętli indukcyjnej można skorzystać przy stallach znajdujących się koło zakrystii i w pierwszym konfesjonale. Aby skorzystać z pętli indukcyjnej osoby noszące aparaty słuchowe muszą przełączyć swój aparat z trybu M na tryb T.  W pierwszym konfesjonale zostały zainstalowane także słuchawki, które pomogą osobom niedosłyszącym swobodnie skorzystać z sakramentu spowiedzi. Zwracamy się z gorącą prośbą, by zostawić miejsca siedzące oznaczone symbolem „System Wspomagania Słuchu”, właśnie dla tych osób. Prosimy również, by na spokojnie w domu, osobom niedosłyszącym wyjaśnić jeszcze raz zasady działania pętli indukcyjnej, by mogły komfortowo słuchać Słowa Bożego.

Kościół św. Maksymiliana Marii Kolbego w Krakowie