Menu Zamknij

Ogłoszenia na XXXIII Niedzielę Zwykłą – 17.11.2019 r.

Dziś w Kościele przeżywamy III Światowy Dzień Ubogich. Za tydzień w niedzielę będziemy mogli wesprzeć ofiarami do puszek ludzi potrzebujących. O godz. 18:00 zapraszamy do dolnego Kościoła na Koncert Mistrzejowicki podczas którego wystąpi Chór Bazyliki o. Cystersów z Mogiły.

Z kalendarza liturgicznego:

– w poniedziałek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy  

– we wtorek wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy

– w środę wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

– w czwartek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

– w piątek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej.    

Zachęcamy do osobistej Adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. od 8:00 do 15:00 w dolnym Kościele.

W poniedziałek nie ma katechezy dla dorosłych. Kolejna katecheza będzie 25 listopada.

We wtorek od godz. 8:00 w kancelarii parafialnej można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych. Pani Mecenas dziękujemy za życzliwość.

Wspólnota „Przemienienia” Odnowy w Duchu Świętym, zaprasza w środę o godz. 19:00 do dolnego Kościoła na wspólnotową Mszę św.

W piątek Peregrynacja Figury św. Michała Archanioła, która potrwa do niedzieli do godz. 19:00. Peregrynację poprowadzi ks. Jan Juszko CSMA (michalita). O godz. 17:30 nabożeństwo oczekiwania, o godz. 18:00 powitanie i Msza św. na rozpoczęcie nawiedzenia. Wszystkie informacje, godziny nabożeństw i Mszy św. znajdziemy w folderach, które rozdawaliśmy, w „Śladzie” i na stronie parafialnej w zakładce „Życie Parafii”.

O godz. 18:30 konferencja przed chrztem w sali nr. 8.  

W sobotę o godz. 12:00 zapraszamy na dodatkową Mszę św. w intencji zmarłych kapłanów z dekanatu Nowa Huta. 

Osoby starsze, chore i niepełnosprawne zachęcamy do skorzystania z Małopolskiego projektu „Tele-Anioł”. Więcej informacji znajdziemy na plakatach, naszej stronie internetowej i Facebooku.  

ks. Rafał przyjmuje I wpłatę (1250 zł) na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Źródło”, „Niedzielę”, „Olę i Jasia”, „Miłujcie się”, „Głos o. Pio”, „Echo Maryi”, „Wiarę Patriotyzm i Sztukę”, „Małego Gościa”.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Michał Kosałka (lat 69)

+ Edward Zając (lat 85)

+ Robert Zachara (lat 47)

Zmarł ks. Prałat Grzegorz Cekiera, emerytowany proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Krakowie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 22 listopada 2019 r. w kościele św. Jana Chrzciciela w Krakowie o godz. 14.00 wprowadzenie ciała do kościoła a następnie o godz. 15.00 Msza Święta za zmarłego. Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona w sobotę 23 listopada 2019 r. również w kościele św. Jana Chrzciciela w Krakowie o godz. 11.00 po czym trumna z ciałem zmarłego spocznie w krypcie przy kościele.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… 

Program peregrynacji figury św. Michała Archanioła