Menu Zamknij

Ogłoszenia na XXX Niedzielę Zwykłą – 27.10.2019 r.

Serdecznie zachęcamy do nabywania nowego kalendarza parafialnego na rok 2020. W kalendarzu są zawarte ważne dla nas daty i krótkie informacje o naszych wspólnotach parafialnych. Kalendarz przygotowała Służba Liturgiczna i cały dochód ze sprzedaży przeznaczony jest dla chłopców. Koszt wydruku jednego kalendarza to 10 zł, (można złożyć większą ofiarę). Chłopaki poprzez swoją pracę, chcą zarobić między innymi na wypożyczenie sali gimnastycznej by rzetelnie przygotować się do turnieju i na inne cele. Za wszystkie kupione kalendarze i złożone ofiary w ich imieniu dziękujemy.

Schola oazowa zaprasza dziś o godz. 16:00 do sali nr 10 wszystkich chętnych parafian na kolejne warsztaty śpiewu. Poprowadzi je p. Maria Babicz, wokalistka, śpiewaczka Chóru Polskiego Radia. Po spotkaniu możliwość wspólnego zaśpiewania podczas Mszy o godz. 19:00. Udział w warsztatach jest bezpłatny. 

Wszystkich studentów zapraszamy na Duszpasterstwo Akademickie w każda niedzielę o godz. 20:00 do sali nr 11 (bunkra). Jest to świetna okazja do kształtowania swojego charakteru w dobrym towarzystwie. Dzisiejsze spotkane na temat temperamentu.  

Z kalendarza liturgicznego:

– w poniedziałek święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

– w piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu są według porządku niedzielnego. Msza św. za zmarłych na cmentarzu w Grębałowie jest o godz. 9:00, a na Batowicach o godz. 12:00. Na te Msze św. zbiorowe można jeszcze zamówić intencje, które zostaną odczytane na cmentarzu. W kancelarii parafialnej można zamawiać wypominki roczne i jednorazowe.

– w sobotę Dzień Zaduszny. Msze św. są o godz. 6:30; 8:00; 9:30; 15:00; o godz. 17:00 jest Msza św. koncelebrowana połączona z procesją do krypty w dolnym kościele. Ostatnia Msza św. jest o godz. 19:00. Około godz. 9:00 kapłani udadzą się do chorych  

Serdecznie zapraszamy do dolnego Kościoła na Adorację Najświętszego Sakramentu, która jest od poniedziałku do soboty w godz. 8:00 do 15:00.

Zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe które jest w tygodniu o godz. 8:00 i 17:30,  w niedzielę po Mszy św. o godz. 17:00. W czwartek zakończenie Nabożeństw Różańcowych.   

W poniedziałek podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy się modlić o trzeźwość w rodzinach naszej parafii i ojczyzny. Po Mszy św. spotkanie na temat uzależnień w sali nr 9 – dla członków Bractwa Trzeźwości i osób zainteresowanych. Także po Mszy św. wieczornej w poniedziałek rozpoczyna się kolejny siedmio-tygodniowy cykl katechez dla dorosłych – tym razem na temat Pisma Świętego. Zapraszamy do sali nr 10.

Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych i przed I piątkiem miesiąca w środę i w czwartek od godz. 17:00

Podobnie jak w latach ubiegłych wypominki roczne będą odmawiane przez cały rok: w sobotę o godz. 17:30 i w niedzielę o godz. 7:30, 12:30; 16:30 i 18:30 (w cyklu rotacyjnym). Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami jednorazowymi będzie przez cały listopad w dni powszednie o godz. 17:30.

Zachęcamy do zyskiwania odpustów za zmarłych. Odpust zupełny za zmarłych możemy zyskać od 1 do 8 listopada pod następującymi warunkami:

– do uzyskania odpustu jest zdolny ten, kto został ochrzczony i nie jest ekskomunikowany

– jest w stanie łaski uświęcającej lub przystąpi do spowiedzi i przyjmie Komunię Świętą

– nie jest przywiązany do żadnego grzechu, nawet lekkiego (chodzi tu o pragnienie, czyli nie planuję, nie mam zamiaru, nie chcę grzechu uczynić, ani o nim myśleć)

– nawiedzi cmentarz i odmówi modlitwę za zmarłych, a także odmówi modlitwę w intencji papieża (np. Ojcze nasz, Zdrowaś Mario lub inną), chodzi tu o intencję, jaką Ojciec Święty wyznacza na każdy miesiąc, a nie w intencji osoby papieża. Jeżeli nie spełniamy powyższych warunków, wtedy zyskujemy dla zmarłego odpust cząstkowy.

W dniach 3-8 XI zapraszamy na wspólną modlitwę za zmarłych na cmentarzu Batowickim. Wyjście z placu kościelnego o godz. 16:20.

Zapraszamy chętnych chłopców od klasy III szkoły podstawowej do służby jako ministranci. Spotkanie formacyjne w środę o godz. 19:00 w górnym kościele.    

Wszystkich kandydatów do bierzmowania zapraszamy na wyjazd integracyjny organizowany przez Oazę. Wyjazd odbędzie się w sobotę 09.11. Więcej informacji na plakatach i stronie internetowej Oazy i Parafii.

Są jeszcze wolne miejsca na Parafialną pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela. Termin pielgrzymki 16-23.03.2020 r. Zapisy w zakrystii. Są jeszcze bilety na przedstawienie Zofii Kossak-Szczuckiej „Gość Oczekiwany” w Teatrze Cieszyńskim, które odbędzie się 15 listopada.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Źródło”, „Niedzielę”, „Olę i Jasia”, „Wpis”.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Barbara Olchawa (lat 76)

+ Krzysztof Dunaj (lat 60)

+ Julian Lasota (lat 83)
+ Jan Kossowski (lat 73)

+ Maria leszczyńska (lat 78)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…