Menu Zamknij

Ogłoszenia na XXVII Niedzielę Zwykłą – 06.10.2019 r.

Dziś na Mszy św. o godz. 11:00 poświęcenie Różańców dzieciom I komunijnym. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami.

O godz. 16:00 spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

Z kalendarza liturgicznego:

– w poniedziałek wspomnienie NMP Różańcowej

– w środę święto bł. Wincentego Kadłubka, bp

Serdecznie zapraszamy do dolnego Kościoła na Adorację Najświętszego Sakramentu, która jest od poniedziałku do soboty w godz. 8:00 do 15:00.

Zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe które jest w tygodniu o godz. 8:00 i 17:30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17:00.  

We wtorek od godz. 8:00 w kancelarii parafialnej można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych. Pani mecenas dziękujemy za życzliwość.

W środę Wspólnota „Przemienienia” Odnowy w Duchu Świętym, zaprasza o godz. 19:00 do dolnego Kościoła na modlitwę wspólnotową i dzielenie się Słowem Bożym.  

W czwartek po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie formacyjne Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ.

W piątek o godz. 18:00 w kancelarii parafialnej można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych dotyczących obrotu i wynajmu nieruchomości, sporządzaniu odpowiednich umów. Pani mecenas dziękujemy za pomoc. O godz. 18:30 w sali nr 8 konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych   

Zapraszamy chętnych chłopców od klasy III szkoły podstawowej do służby jako ministranci. Spotkanie formacyjne w środę o godz. 19:00 w górnym kościele.    

W ramach miesiąca misyjnego s. Kazimiera ogłasza dla dzieci konkurs na Różaniec misyjny składających z 5 kolorów. Zrobione przez siebie Różańce przez cały tydzień można przynosić do s. Kazimiery lub do zakrystii. Wszystkie Różańce zostaną przedstawione przy kaplicy NMP a w niedzielę 13.10. zostaną nagrodzone najciekawsze pomysły.

12 października w sobotę zapraszamy na Pallotyńskie Forum Ewangelizacyjne „Odpowiedzialni. Nowa Huta+”, które odbędzie się na Hali Wanda (ul. Odmogile 1B) obok stadionu żużlowego. Więcej informacji na plakatach i stronie parafii.

Zostało jeszcze 10 wolnych miejsc na 2-dniową Pielgrzymkę do Lichenia. Zapisy w zakrystii po Mszy św. o godz. 6:30 i 8:00. Koszt 220 zł. Informacja o godz. wyjazdu zostanie podana telefonicznie.

Zapraszamy na Parafialną pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela. Termin pielgrzymki 16-23.03.2020 r. Więcej informacji o programie pielgrzymki znajdziemy na ulotkach, które można zabrać przy wejściach do Kościoła oraz na stronie internetowej parafii. Zapisy w zakrystii.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na Odpust Parafialny ku czci św. Maksymiliana. Uroczystą sumę odprawi i kazanie wygłosi ks. dr Przemysław Mardyła, srebrny jubilat w kapłaństwie. Ks. Przemysław z dniem 1.10 został mianowany administratorem parafii św. Wojciecha w Pobiedniku Małym. Dziękujemy Mu za posługę w naszej Parafii i życzymy Bożego bł. na nowej placówce duszpasterskiej.   

W kancelarii parafialnej można zamawiać Wypominki Roczne za najbliższych krewnych i Wypominki Jednorazowe za pozostałych członków rodzin. Wypominki składane w kopertach na tacę traktowane są jako jednorazowe. W dniu Wszystkich Świętych odprawimy Mszę św. za zmarłych na cmentarzu w Grębałowie o godz. 9:00 i w Batowicach o godz. 12:00. Na te Msze św. zbiorowe można zamawiać intencje, które zostaną odczytane na cmentarzu.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Źródło”, „Niedzielę”, „Małego Gościa”, „Olę i Jasia”, „Wpis”. Jest nowy numer Śladu, a w nim o Drodze Neokatechumenalnej dla kogo i po co? O św. Pawle Apostole, św. Michale Archaniele, Różańcu Rodziców, są komentarze do niedzielnych ewangelii, krzyżówki z nagrodami dla maluchów, dzieci i dorosłych.    

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+ Adela Jedryka (lat 96)

+ Janina Kulbida (lat 86)

+ Zofia Żyła (lat 93)

+ Władysław Gniatkowski (lat 78)

+ Stanisław Rapacz (lat 77)

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…