Menu Zamknij

Ogłoszenia na XXIV Niedzielę Zwykłą – 15.09.2019 r.

Dziś rozpoczynamy w Kościele IX tydzień wychowania. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy zdobywają i przekazują wiedzę.

Gościmy w naszej Parafii s. Krystynę Kusak ze Zgromadzenia Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa. Siostra przybliży charyzmat zgromadzenia oraz modlitwę do Najdroższej Krwi Chrystusa. O godz. 16:30 zapraszamy do dolnego kościoła na Różaniec do Krwi Chrystusa, a o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie z siostrą Krystyną. U siostry można nabywać książki o tej tematyce i Różańce.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na sprzątanie i nowe inwestycje. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.  

Z kalendarza liturgicznego:

– w poniedziałek wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

– w środę święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży

– w piątek wspomnienie św. męczenników koreańskich  

– w sobotę święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

W poniedziałek o godz. 18:45 zapraszamy na 2 katechezę dla dorosłych do sali nr 7. Więcej informacji na plakatach, stronie parafialnej i u ks. Michała.

We wtorek o godz. 8:00, a w piątek o godz. 18:00 w kancelarii parafialnej można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych. Paniom mecenas dziękujemy za pomoc i życzliwość.

Wspólnota „Przemienienia” Odnowy w Duchu Świętym zaprasza wszystkich chętnych w środę na Mszę św. wspólnoty o godz. 19:00 do dolnego kościoła.

W środę Ojcowie Cystersi zapraszają naszą parafię na Mszę św. o godz. 18.00 z racji uroczystości odpustowych na Podwyższenie Krzyża. O godz. 19:00 zapraszamy chętną młodzież z klasy 7, 8 wraz z rodzicami na spotkanie informacyjne odnośnie alternatywnej formy przygotowania do sakramentu bierzmowania.

W czwartek o godz. 18:00 zapraszamy do dolnego kościoła na Mszę św. w intencji wyniesienia na ołtarze Sługi Bożego ks. Józefa Kurzei. Polecajmy naszemu Słudze Bożemu troski i trudy naszego życia.  

W piątek o godz. 19.00 w Operze Krakowskiej można zobaczyć operę o trudnych dziejach chrześcijaństwa w Kraju Kwitnącej Wiśni pt. „Zapomniani chłopcy”. Inspiracją do napisania opery było przesłanie misyjne Ojca Maksymiliana Kolbe. Ci z Państwa, którzy chcą zobaczyć operę zapraszamy do zakrystii po odbiór darmowych biletów.

W niedzielę (22.09.) odbędzie się Ewangelizacja prowadzona przez Wspólnotę Domowego Kościoła. Po każdej Mszy św. zapraszamy na rozmowy z przedstawicielami Wspólnoty. Po Mszy św. o godz. 17:00 Michał zaprasza pielgrzymów częstochowskich na spotkanie popielgrzymkowe do sali nr 11 (bunkier).

Na stronie parafii w zakładce ogłoszenia można przeczytać informacje Komisariatu Policji o charakterystyce grup przestępczych i metodach oszustw w naszym mieście.

Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Źródło”, „Niedzielę”, „Dominika”, „Małego Gościa”, „Olę i Jasia”, „Głos o. Pio”, jest jeszcze nasz parafialny „Ślad”. W kiosku można zgłaszać prenumeratę gazet na 2020 r.  

Dziś można nabyć miód z Podobina.

W mijającym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:

+  Aleksander Augustyniak (lat 83)

+ Janina Berniak (lat 83)

+ Emilian Czachor (lat 79)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…